W sobotę jeździmy komunikacją za darmo. Ale musimy mieć ze sobą książkę

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, z racji obchodów „Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich”, pasażerowie miejskiej komunikacji zbiorowej we Wrocławiu będą zwolnieni z obowiązku wnoszenia opłat za usługi przewozowe w sobotę 29 sierpnia. Wystarczy mieć ze sobą papierową książkę lub dedykowany czytnik e-book. W sobotę można wybrać się do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej i na czytania Europejskiej Nocy Literatury (14.00-22.00).


Miejska Biblioteka zmieni się od 1 września

Tylko w ciągu ostatnich 18 dni z 33 otwartych obecnie filii MBP blisko 65 tysięcy czytelników wypożyczyło aż 103 tysiące książek.

– Czytelnicy bardzo chętnie odwiedzają biblioteki i tęsknią za możliwością spędzania w nich czasu. Pojawiają się liczne pytania o dodatkowe zajęcia, w których zazwyczaj uczestniczyli, jednak w związku z obecnie panującą sytuacją i wprowadzonymi obostrzeniami, na takie rozwiązania musimy jeszcze poczekać – mówi Katarzyna Kabat z Działu Promocji MBP we Wrocławiu.

Od wtorku 1 września filie MBP czekają zmiany:

  • wszystkie filie w godzinach popołudniowych będą otwarte do godz. 19.00,
  • w środy wszystkie filie będą zamknięte dla czytelników,
  • w soboty otwartych będzie 7 filii: 1, 4, 11, 22, 29, 57 i 58,
  • dwa razy w tygodniu będą czynne filie do tej pory zamknięte: 9, 20, 31 i 63 (wtorek i piątek),
  • zamknięte w dalszym ciągu będą: Filia nr 41 Sołtysowice i PB71 Chopina,
  • w dalszym ciągu obowiązują wcześniejsze ustalenia: obowiązkowa kwarantanna zbiorów, ograniczona liczba czytelników w pomieszczeniu, maseczki, zakaz korzystania z komputerów i czytelni, zawieszona jest także usługa Książka do domu.

Szczegółowe informacje na stronie www.biblioteka.wroc.pl.

Europejska Noc Literatury w sobotę

W sobotę 29 sierpnia od 14.00 do 22.00 warto wybrać się na czytania książek, które aktorzy zaprezentują w 10 wrocławskich miejscach (w tym aż 8 plenerach). Wspólnym mianownikiem dla wszystkich dziesięciu książek jest motyw podróży, szeroko pojętej, bo będziemy mieli i samo przemieszczanie się, spacer i wyprawy, ale też dużo poważniejsze – zmiany miejsca pobytu, emigracje, ucieczki, turystyki, komunikacje. 

Zobaczcie, kto i gdzie będzie czytał podczas ENL 2020.Zgłoś uwagę