16°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 01:20

3. Śląsk lepszy od Jagiellonii [RELACJA, WIDEO]

Drużyna Śląska Wrocław wygrała z Jagiellonią Białystok 3:1 (0:1) w meczu szóstej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo wrocławian w obecnym sezonie, a bramki dla Śląska zdobyli Sebastian Mila, Lukas Droppa i Krzysztof Ostrowski.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:3 (1:0).

Bramki: 1:0 Mateusz Piątkowski (23), 1:1 Sebastian Mila (65-karny), 1:2 Lukas Droppa (85), 1:3 Krzysztof Ostrowski (89).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław – Krzysztof Danielewicz.

Czerwona kartka: Jagiellonia Białystok – Jakub Słowik (61-za faul).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 6500.

Jagiellonia Białystok – Jakub Słowik – Adam Waszkiewicz, Martin Baran, Michał Pazdan, Radosław Jasiński – Rafał Grzyb, Taras Romanczuk (62. Bartłomiej Drągowski), Przemysław Frankowski (70. Marek Wasiluk), Patryk Tuszyński, Maciej Gajos (90+4. Karol Świderski) – Mateusz Piątkowski.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Sebastian Mila, Lukas Droppa (86. Tom Hateley), Mateusz Machaj, Krzysztof Danielewicz (88. Juan Calahorro), Robert Pich (73. Krzysztof Ostrowski) – Flavio Paixao.

Radość piłkarzy Śląska Wrocław po meczu z Jagiellonią Białystok

90+5' - Koniec spotkania! Śląsk wygrywa w Białymstoku 3:1.

89' - GOL DLA ŚLĄSKA! W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Ostrowski i bez większych kłopotów pokonał Bartłomieja Drągowskiego.

85' - GOL DLA ŚLĄSKA! Po zespołowej akcji Lukas Droppa strzałem w samo okienko wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

81’ – Dużo szczęścia mieli teraz gospodarze. Po strzale Flavio Paixao piłka odbiła się od jednego z zawodników i zmyliła Bartłomieja Drągowskiego, ale 17-letni bramkarz w ostatniej chwili odbił piłkę.

74’ – Grająca w osłabieniu Jagiellonia nie rezygnuje z ataków. Na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Grzyb i Mariusz Pawełek w ostatniej chwili zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.

65' - GOL DLA ŚLĄSKA! Bramkę z rzutu karnego pewnym strzałem zdobył Sebastian Mila.

61’CZERWONA KARTKA! Ukarany bramkarz Jagiellonii Jakub Słowik za faul na wychodzącym na czystą pozycję Flavio Paixao. Rzut karny dla Śląska.

57’ – Piłka w bramce Jagiellonii, ale nie ma bramki. Sędzia uznał, że w momencie strzału Krzysztof Danielewicz był na spalonym.

52' - Powinna być bramka dla gości! Po dośrodkowaniu Dudu Paraiby piłka trafiła pod nogi Flavio Paixao, który z pięciu metrów fatalnie przestrzelił.

49’ – Szansa dla Śląska! Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do stojącego na 20. metrze Dudu Paraiby. Bardzo mocny strzał obrońcy Śląska ofiarnie zablokował jednak Maciej Gajos.

46’ – Rozpoczęła się druga część spotkania. Bez zmian w obu zespołach.

21:25 - Dotychczas Śląsk grał z Jagiellonią 26 razy. 9 spotkań zakończyło się zwycięstwem wrocławian, było 8 remisów i 9 razy wygrywali białostoczanie. We wszystkich tych spotkaniach Śląsk zdobył 39 bramek i stracił 34 gole.

Tak wygląda stadion w Białymstoku po przebudowie / fot. slaskwroclaw.pl

45’ – Koniec pierwszej połowy. Śląsk przegrywa z Jagiellonią 0:1.

35’ – Wrocławianie spokojnie rozgrywają swoje akcje, ale nie mają pomysłu na przedarcie się w pole karne rywali.

28’ – Groźnie pod bramką Śląska. Po dośrodkowaniu Macieja Gajosa błąd popełnił Mariusz Pawełek, ale Przemysław Frankowski uderzył ponad bramką.

23’GOL DLA JAGIELLONII! Niewykorzystane sytuacje zemściły się na ekipie z Wrocławia. Gospodarze wyprowadzili szybki atak, który strzałem zakończył Mateusz Piątkowski. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

17’ – Strzał Lukasa Droppy z ok. 20 metrów nie zaskoczył bramkarza gospodarzy.

13’ – Szansa dla Śląska! Sebastian Mila zagrał dokładnie do Flavio Paixao. Portugalczyk zdecydował się na strzał z ostrego konta, ale trafił w słupek i piłka wyszła w boisko.

10’ – Spokojny początek spotkania. Oba zespoły starają się grać uważnie w obronie, a akcje ofensywne kończą się najczęściej niedokładnymi dośrodkowaniami ponad głowami napastników.

1’ – Spotkanie rozpoczęte.

20:20 – W Białymstoku trwa przedmeczowa rozgrzewka.

20:10 - Zawody poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec.

19:55 – Oto składy w jakich wystąpią oba zespoły:

Jagiellonia Białystok – Jakub Słowik – Adam Waszkiewicz, Martin Baran, Michał Pazdan, Radosław Jasiński – Rafał Grzyb, Taras Romanczuk, Przemysław Frankowski, Patryk Tuszyński, Maciej Gajos – Mateusz Piątkowski.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Sebastian Mila, Lukas Droppa, Mateusz Machaj, Krzysztof Danielewicz, Robert Pich – Flavio Paixao.

W zespole gospodarzy zabrakło m.in. Daniego Quintany i Sebastiana Madery, którzy dopiero w ostatnich dniach wrócili do treningów. Na ławce rezerwowej Śląska usiądą Jakub Wrąbel, Juan Calahorro, Tom Hateley, Kamil Dankowski, Krzysztof Ostrowski, Mariusz Pawelec i Karol Angielski.

19:40 – Do sobotniego spotkania wrocławianie przystąpią bez kontuzjowanych Rafała Grodzickiego i Sebino Plaku. W ostatniej kolejce wrocławianie bezbramkowo zremisowali u siebie z Cracovią Kraków i był to już drugi mecz z rzędu, w którym nie zdobyli bramki. Z kolei białostoczanie przegrali przed tygodniem z Legią Warszawa 0:3.

Rafał Grodzicki nie zagra  z powodu kontuzji palca / fot. slaskwroclaw.pl

– Wiemy o Jagielloni wszystko. Nasi rywale to zespół, który zawsze jest u siebie groźny, dużo biegają i walczą. Mają jednak słabe punkty w obronie, w której zdarzają się nieporozumienia. Będziemy się starali je wykorzystać – zaznaczył przed meczem trener Śląska Tadeusz Pawłowski.