17°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 23:20

3. Impel Wrocław zwyciężył z Muszynianką w trzech setach

W 17. kolejce Orlen Ligi to Impel Wrocław triumfował w Hali Orbita. Starcie z drużyną z Muszyny zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodyń. Tym samym Impelki awansowały na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.

Mecz otworzyła asem serwisowym Anna Grejman, ale akcję później sprytnym atakiem odpowiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata. Punkty w spotkaniu zamiennie zdobywały siatkarki z Wrocławia i Muszyny, ale przełomowy okazał się blok Aleksandry Sikorskiej (6:4). Impelki skutecznie zwiększały przewagę punktową, lecz po świetnych atakach Natalii Kurnikowskiej – Polski Cukier Muszynianka Enea przejął incijatywę. Role nagle się odwróciły, bo to rywalki wrocławianek objęły prowadzenie na 15:20, a trener Jacek Grabowski poprosił o czas. Klub Kibica Impela Wrocław zainicjował gorący doping., który niósł zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska w kolejnych akcjach, co doprowadziło do gwałtownej zmiany wyniku spotkania. Impel zdobył pierwszą piłkę setową na 24:22, jednak set ostatecznie zakończył się wynikiem 26:24, po bloku Skowrońskiej-Dolaty.

W drugiej partii “Mineralne” nie dawały za wygraną, ale to Impel Wrocław kontrolował przebieg gry.  Kilka razy podczas seta doszło do remisu, ale ani razu gospodynie nie pozwoliły rywalkom na objęcie prowadzenia. Skutecznie przez blok przedzierała się Carolina Costagrande, a Polski Cukier Muszynianka Enea mógł pochwalić się tylko serią błędów. W końcówce seta Impelki także nie były nieomylne, jednak triumfowały 25:21.

Gra w trzeciej i jak się okazało ostatniej odsłonie niedzielnego spotkania – układała się pod dyktando Impela. Najaktywniejsze po stronie gospodyń okazały ponownie Costagrande, jak i niezawodna Skowrońska-Dolata. Na wysokie zwycięstwo ostatecznie zapracował cały zespół – set zakończył się wynikiem 25:15. Impel Wrocław był dziś widocznie silniejszy na boisku, a dzięki zwycięstwu za trzy punkty objął trzecie miejsce w tabeli Orlen Ligi.

Impel Wrocław : Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (26:24; 25:21; 25:15)

Impel Wrocław: Ptak (3), Hildebrand (12), Sikorska (5), Radecka (4), Skowrońska – Dolata (19), Costagrande (13), Sawicka (L), Dürr (L) oraz Kaczor, Gryka

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna: Pelc (5), Savić (7), Grejman (5), Helić (11), Kurnikowska (4), Milovits (1), Krzos (L), Śliwa (L) oraz Skrzypkowska (1), Szczygieł (1), Ciaszkiewicz – Lach (3), Sosnowska, Hatala