Impel Wrocław zagra w Challenge Round Pucharu CEV

Trzecie miejsce w grupie i dobry bilans punktowy dały drużynie z Wrocławia szansę na kontynuowanie gry w europejskich pucharach. W lutym wrocławska drużyna zagra w Challenge Round Pucharu CEV.


Trzecia lokata, którą Impelki zajęły w grupie E nie pozwoliła na awans do play-off Ligi Mistrzyń, ale daje okazję do zmierzenia się w innych rozgrywkach europejskich – Pucharze CEV. Impel Wrocław zagra w tzw. Challenge Round, a więc rundzie będącej odpowiednikiem ćwierćfinałów, choć trzeba przyznać – patrząc na drabinkę, że są to już drugie ćwierćfinały w całych rozgrywkach.

Impel Wrocław był jednym z czterech zespołów rozstawionych przed dzisiejszym losowaniem, a to z racji udziału w Lidze Mistrzyń. Pary dla tych ekip wybrano drogą losowania – drużyny zmierzą się ze  zwycięzcami pojedynków w ¼ Pucharu. Inny polski klub – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna był o krok od awansu do Challenge Round. Ostatecznie jednak lepszy okazał się zespół z Baku.

W wyniku losowania Impel Wrocław zmierzy się z Galatasaray Istanbul. Pierwszy mecz odbędzie się w dniach 9-11 lutego w Stambule, drugi 23-25 lutego we Wrocławiu. Dla Impelek będzie to powrót do Turcji, bowiem w Lidze Mistrzyń wrocławianki rywalizowały z innym tureckim zespołem – Fenerbahce Grundig Istanbul, z którym w play-off Ligi Mistrzyń zmierzy się Chemik Police.

Zgłoś uwagę