Impel Wrocław rozpoczyna nowy sezon LSK

Siatkarki Impela Wrocław po trwającym niemal dwa miesiące okresie przygotowawczym, w poniedziałek, 16 października rozpoczną zmagania w sezonie 2017/18 Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwszym rywalem wrocławianek w Hali Orbita będzie zespół ENEA PTPS Piła.

 • Impel Wrocłąw w poniedzałek 16 października rozpocznie nowy sezon LSK

  Impel Wrocłąw w poniedzałek 16 października od spotkania z zespołem z Piły rozpocznie nowy sezon LSK, fot. Bartosz Moch

 • Impel Wrocłąw w poniedzałek 16 października rozpocznie nowy sezon LSK

  Impel Wrocłąw w poniedzałek 16 października od spotkania z zespołem z Piły rozpocznie nowy sezon LSK, fot. Bartosz Moch

 • Impel Wrocłąw w poniedzałek 16 października rozpocznie nowy sezon LSK

  Impel Wrocłąw w poniedzałek 16 października od spotkania z zespołem z Piły rozpocznie nowy sezon LSK, fot. Bartosz Moch


Po zakończonym na czwartej lokacie poprzednim sezonie ORLEN Ligi w klubie doszło do rewolucji. Z finansowania seniorskiej drużyny Impela wycofała się… Grupa Impel. Budżet klubu został zmniejszony o ponad połowę, stworzono nową spółkę Volleyball Wrocław S.A., którą zarządza Fundacja Kraina Siatkówki. Wreszcie olbrzymie zmiany dotknęły samą drużynę, z którą pożegnały się niemal wszystkie siatkarki. Została jedynie młodziutka libero – Maria Stenzel.

W miejsce tak dużych ubytków władze klubu zakontraktowały dziesięć nowych zawodniczek. Mimo wielu zmian, prezes klubu Jacek Grabowski nie kryje zadowolenia ze skompletowanego na nowe rozgrywki zespołu, choć jednocześnie przyznaje, że cele w stosunku do poprzednich lat zostaną zmienione.

– Jestem przekonany, że obecny zespół dostarczy wiele radości wszystkim kibicom siatkówki we Wrocławiu. Celem tej drużyny na pewno nie będzie walka o mistrzostwo Polski. Nie chcemy składać żadnych deklaracji odnośnie konkretnego miejsca na koniec sezonu. Zespół ma walczyć w każdym meczu o zwycięstwo i starać się grać nawet powyżej swoich możliwości. Wynik przyjdzie wraz z rozwojem tej drużyny. To, że nie mówię dziś o medalu, nie oznacza, że tych dziewczyn nie stać na walkę o podium. Zespół jednak startuje bez dodatkowej presji, co mam nadzieję przełoży się na ostateczne wyniki – mówi prezes Jacek Grabowski.

Impel Wrocłąw w poniedzałek 16 października rozpocznie nowy sezon LSK, fot. Bartosz Moch

Połączenie młodości z doświadczeniem

W zespole Impela znajdują się zarówno zawodniczki z doświadczeniem ligowym, jak i te, dla których będzie to inauguracyjny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. W kadrze wrocławscy fani znajdą byłe i obecne reprezentantki Polski z kadr: seniorskiej i młodzieżowych.

– Obecny zespół to mieszanka młodości i doświadczenia. Cieszę się, że w drużynie mamy odpowiedni balans i dziewczyny będą mogły się wspólnie rozwijać w trakcie sezonu. Wszyscy mamy duże rezerwy i mam nadzieję, że po nie sięgniemy – informuje pierwszy trener Impela Wrocław Marek Solarewicz.

Za drużyną blisko dwa miesiące okresu przygotowawczego, w trakcie którego zespół rozegrał kilka przedsezonowych sparingów.

– Okres przygotowawczy był dla nas pozytywny. Mieliśmy czas i możliwość spokojnej pracy nad rozwojem indywidualnym zawodniczek i grą zespołu jako całości. Wybraliśmy drogę trenowania i grania z dobrymi zespołami, przez co przy każdym sparingu musieliśmy być podwójnie skoncentrowani. Najbliższy czas to kontynuacja wytyczonej pracy i realizacja indywidualnych i zespołowych celów – dodaje Solarewicz.

W obecnym składzie Impela znajdują się aż 4 zawodniczki poniżej 20. roku życia: Weronika Wołodko, Natalia Murek, Maria Stenzel oraz Julia Szczurowska. Pozostałe to doświadczone siatkarki o ugruntowanej pozycji w Lidze Siatkówki Kobiet, niektóre z nich to medalistki mistrzostw Polski.

W biało–zielonych barwach wystąpią środkowe: Aleksandra Trojan, Anna Łozowska i Iga Chojnacka, atakująca: Magdalena Wawrzyniak, przyjmujące: Tamara Gałucha i kapitan zespołu Ilona Gierak oraz amerykańska rozgrywająca Valerie Nichol, która poprzedni sezon spędziła w lidze niemieckiej.

Impel Wrocłąw w poniedzałek 16 października rozpocznie nowy sezon LSK, fot. Bartosz Moch

– Jesteśmy nową drużyną, dlatego potrzebujemy trochę czasu na odpowiednie zgranie i zrozumienie na boisku. Myślę, że gdy odpalimy, będziemy groźne dla każdego przeciwnika. Ze sparingu na sparing nasza gra wyglądała coraz lepiej, dlatego jestem optymistką przed startem nowego sezonu – dyspozycję swoją i koleżanek komentuje kapitan Impela Ilona Gierak.

Wciąż trwa poszukiwanie sponsorów

Z uwagi na zmniejszony budżet władze cały czas poszukują kolejnych sponsorów i partnerów, by zabezpieczyć finansowanie klubu, który pierwszy raz od pięciu lat musi radzić sobie bez wsparcia Grupy Impel.

– Mamy nowe otwarcie na każdym poziomie: właścicielskim, sponsorskim i wreszcie sportowym. W kwestiach finansowych mamy jednak w ostatnich tygodniach już sporo sukcesów. Naszym ważnym partnerem w nadchodzącym sezonie będzie Vantage Development. Poza tym nawiązaliśmy współpracę z firmą Vaco oraz kontynuujemy wspólne działania z Aquaparkiem Wrocław, z Grupą Mercedes-Benz Wróbel oraz z biurem podróży Camino. Mimo to liczymy i szukamy kolejnych partnerów i sponsorów, żeby jeszcze lepiej zabezpieczyć budżet i móc dalej się rozwijać – kończy Jacek Grabowski.

Pierwszy mecz nowego sezonu Impelki rozegrają już 16 października o godz. 18.00 w hali Orbita. Bilety można kupować poprzez stronę kupbilet.pl i w punktach stacjonarnych w całym mieście.

Liga Siatkówki Kobiet: Impel Wrocław - ENEA PTPS Piła

Liga Siatkówki Kobiet: Impel Wrocław - ENEA PTPS Piła

Wydarzenia sportowe
Termin 16 października 2017 18:00

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz

Skład Impela Wrocław na sezon 2017/2018:

 • Rozgrywające: Valerie Nichol, Weronika Wołodko,
 • Atakujące: Julia Szczurowską, Magdalena Wawrzyniak
 • Przyjmujące: Tamara Kaliszuk, Natalia Murek, Ilona Gierak
 • Środkowe: Anna Łozowska, Aleksandra Trojan, Iga Chojnacka
 • Libero: Maria Stenzel
 • I trener: Marek Solarewicz
 • II trener: Wojciech Kurczyński


Zgłoś uwagę