Impel Wrocław kontra Telecom Baku

Środowy wieczór dla wrocławskiej siatkówki może się okazać przełomowy. Impelki stoją u progu gry w play-off Ligi Mistrzyń. Aby zakwalifikować się do grona 12 najlepszych europejskich drużyn trzeba ponownie zagrać bardzo dobrą siatkówkę i pokonać Telecom Baku.

  • fot: impelwroclaw


Impelki potrzebują zwycięstwa, a apatyty wzrosły jeszcze bardziej po wygranej nad Mistrzem Polski. Dobra gra wrocławianek może być kluczem do sukcesu. Ważne jednak jest utrzymanie koncentracji od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Dużym atutem jest gra przed wrocławską publicznością, która w trudnych momentach daje Impelkom impuls do działania.

Wygrana jednak może nie dać upragnionego awansu. Przede wszystkim jednak trzeba skupić się na własnej grze. Powtórzenie wyniku z Baku (Impel wygrał tam bez straty seta) będzie bardzo trudne. Zawodniczki Telekomu, mimo, że nie wygrały dotąd spotkania – były blisko zwycięstwa nad Fenerbahce i Dreznem – oba mecze zakończyły się jednak przegranymi w tie-breaku.

Należy pamiętać jednak, że o play-off walczy również Dresdner SC. Mistrz Niemiec wyprzedza Impel w tabeli grupy E. Wszystko dzięki większej ilości zwycięstw, a także lepszemu bilansowi setowemu – oba zespoły jednak zgromadziły taką samą ilość punktów – po 7. W przypadku wygranej drezdenek na gorącym, tureckim terenie – do dalszej fazy awansują właśnie one. Wtedy mecz Impelek będzie walką o jak najlepszy bilans punktowy – bowiem 4 zespoły z trzecich miejsc w grupach – zagrają w ćwierćfinale Pucharu CEV.

Niezależnie od stawki spotkania – jednego można być pewnym. Wrocław ponownie ma szansę zobaczyć siatkówkę na poziomie światowym. Początek spotkania 27 stycznia o godzinie 20:30.  Bilety są dostępne w serwisie internetowym KupBilet.pl, a także w punktach sieci Empik i STS. Transmisja w Polsat Sport News, Laola.TV oraz mediach społecznościowych Impela Wrocław.

Mecz Impel Wrocław – Telekom Baku

Mecz Impel Wrocław – Telekom Baku

Termin27 stycznia 2016 20:30

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz
Zgłoś uwagę