Impel Wrocław dziękuje Katarzynie Skowrońskiej-Dolacie

Katarzyna Skowrońska – Dolata w kolejnym sezonie nie zagra w drużynie Impel Wrocław. Przygoda atakującej z wrocławskim zespołem trwała rok, a ukoronowana została zdobyciem kolejnego medalu Mistrzostw Polski.

  • fot:archiwum


Katarzyna Skowrońska – Dolata do Impela Wocław dołączyła równo rok temu. Powrót reprezentacyjnej atakującej do polskiej ligi okrzyknięto transferem roku, a nawet dekady. Zawodniczka szybko zadomowiła się we Wrocławiu i od razu stała się ulubienicą wrocławskiej publiczności. Po meczach nie sposób było zliczyć ilości fanów, którzy ustawiali się w kolejce po zdjęcie, czy autograf. Dla wielu młodych dziewczyn stała się siatkarskim idolem i wzorem do naśladowania.

W Impelu Wrocław Katarzyna Skowrońska – Dolata spędziła sezon, będąc podstawową atakującą drużyny. W Orlen Lidze rozegrała 88 setów, zapisując na swoim koncie 404 punkty. To pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu najlepiej punktującej zawodniczki ligi. W zestawieniu najlepiej atakującej – Skowrońska – Dolata zajęła także pierwsze miejsce.

Postawa atakującej w wielu meczach przesądzała o zwycięstwie Impela Wrocław. Dzięki całosezonowemu zaangażowaniu w treningi i mecze – wrocławski klub po raz kolejny udowodnił, że należy do czołówki Orlen Ligi. Sezon 2015/2016 zakończony został kolejnym sukcesem – zdobyciem medalu Mistrzostw Polski.

Chcemy podziękować Kasi za cały rok pracy w naszym zespole. To był zaszczyt, że tak znakomita atakująca powracając do rodzimego kraju – wybrała właśnie nasz klub. Dzisiaj nasze drogi się rozchodzą, ale nie zamykamy sobie drzwi na przyszłość – mówi Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A.

Zgłoś uwagę