Igrzyska pod patronatem Prezydenta RP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda patronem honorowym Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 we Wrocławiu.


„Mam przyjemność poinformować Pana Prezydenta, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przychylił się do Państwa prośby i wyraził zgodę na przyjęcie honorowego patronatu nad Igrzyskami – prestiżowym wydarzeniem z udziałem najlepszych zawodników z całego świata” – czytamy w piśmie Macieja Łopińskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, skierowanym do Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

„Pan Prezydent wyraża przekonanie, że organizowane w naszym kraju tej rangi zawody, którym towarzyszyć będzie ogromne zainteresowanie mediów i kibiców z całego świata, staną się znakomitą okazją do promocji Wrocławia i Polski”.

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 odbędą się w przyszłym roku między 20 a 30 lipca we Wrocławiu oraz w Świdnicy, Trzebnicy i Jelczu-Laskowicach. W programie znajduje się 31 sportów rozgrywanych na ziemi, wodzie i w powietrzu, między innymi: żużel, futbol amerykański, karate, kickboxing, akrobacje szybowcowe, narty wodne, squash, wspinaczka sportowa i bieg na orientację. W zawodach udział weźmie ponad 4000 sportowców ze 100 reprezentacji narodowych. Polska kadra liczyć będzie około 400 osób.

Zgłoś uwagę