Spotkanie z Hanną Bakułą…

Hanna Bakuła – malarka i pisarka, felietonistka, blogerka i bardzo barwna postać, także ze względu na swoje poglądy na życie, zagości 11 kwietnia o godz. 18.00 w salonie Empiku w Renomie. Będzie tam promować swoją ostatnią książkę pt. „Idiotka wraca” i odpowiadać na pytania czytelników – pewnie nie tylko na temat swojej twórczości. Wstęp jest wolny.


To już kolejna z kilkunastu wydanych dotąd książek Hanny Bakuły. „Idiotka wraca”, oparta na wątkach autobiograficznych, jest barwną historią kobiety o imieniu Molly, w której życiu przeplata się swoista galeria wyjątkowych postaci, dających się rozpoznać w realnym świecie. Czy właściwie odgadniemy, kto jest kim? W razie wątpliwości warto zapytać autorkę o źródła inspiracji. Swoją książkę Hanna Bakuła również zilustrowała zabawnymi rysunkami.

Pięćdziesiąt groszy z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji Hanny Bakuły.

 

Hanna Bakuła jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją „New York Times”. Jest autorką kostiumów do opery „Carmen”, wystawianej w Operze Narodowej w Warszawie. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizowała festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

fot. Elwira Ślązak

 

Zgłoś uwagę