wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry

Teatr

Spektakl: WAITS 2022

Plakat Spektakl: WAITS 2022
  • Reżyseria: nieznany
  • Scenariusz: Tom Waits
  • Projekt: Agata Bartos, Konrad Imiela
  • BILETY: Wstęp biletowany / Cena biletu od 35zł do 45 zł
  • LOKALIZACJA: Teatr Muzyczny Capitol
  • TERMINY:

OPIS

WAITS 2022 to kilkanaście piosenek, do których Konrad Imiela wraca po ponad 25 latach. – Piosenki Toma Waitsa zaśpiewałem po raz pierwszy w 1995 roku, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w recitalu „Rybi Puzon” w reżyserii Wojtka Kościelniaka. Na potrzeby tego spektaklu polskie teksty, na podstawie tłumaczeń Agnieszki Imieli, napisał Roman Kołakowski.

W „Rybim Puzonie” grał kwintet Marcina Płazy z Adamem Skrzypkiem na kontrabasie. Artysta wspomina, że był to spektakl, który otworzył przed nim wiele drzwi, dzięki niemu poznał kilka osób, z którymi później wielokrotnie spotykał się na scenie i poza nią, między innymi Adama Skrzypka. – Zauważyliśmy, że mamy ten sam puls, pewne rzeczy na scenie lub w studio nagrań dzieją się między nami podświadomie i intuicyjnie. Dlatego zdecydowaliśmy się na nagranie tej płyty w duecie. Te piosenki są niejako „mitem założycielskim” naszej przyjaźni. W życiu i w sztuce. 11 piosenek, 11 opowieści amerykańskiego twórcy, zmyślonych dziwnych historii, poetyckich obrazków, snów, niby podpatrzonych, podsłuchanych rozmów.

– Na pewno nie chciałem tu naśladować Toma Waitsa – mówi Konrad Imiela. – Waits jest tak bardzo charakterystycznym wykonawcą, że gonienie go po jego śladach mija się z celem. Tych, którzy szukają tego zardzewiałego, brudnego, pokręconego, genialnego świata jego muzyki, odsyłam do jego płyt.

A tych, którzy chcą się zanurzyć w świecie oryginalnej poezji Waitsa, a jednocześnie są ciekawi kameralnych, minimalistycznych aranżacji i interpretacji, Konrad Imiela zaprasza wspólnie z Adamem Skrzypkiem i na koncerty, i do wsłuchania się w płytę.

Informacje dodatkowe

Strona organizatora

Lokalizacja

  • Teatr Muzyczny Capitol

    Marszałka Józefa Piłsudskiego 67, Wrocław 50-020