Fot.Andrzej Nowak

Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

Poruszający dramat współczesny, obrazujący temat niespełnionych marzeń, nadziei i tęsknoty. Akcja sztuki odbywa się w Nowym Jorku, gdzie marzenia, kariera i bogactwo łączy się z niespełnieniem, ubóstwem i samotnością.

W tym pełnym przepychu mieście, spotykają się bohaterowie spektaklu – emigranci, którym nie udało się spełnić amerykańskiego snu i którzy musieli zetknąć się z brutalną rzeczywistością tego miasta. Głównymi bohaterami sztuki są przedstawiciele trzech narodów: rosyjski Żyd – Sasza, Polak - Pchełka oraz Portorykanka – Anita, którzy znaleźli się w grupie najbardziej odrzuconych ludzi w społeczeństwie – bezdomnych. Ich życie ogranicza się do ławki w parku i rozmów na temat codzienności życia...

Spektakl nawiązuje do tragedii Sofoklesa „Antygony”, gdzie tytułowa bohaterka złamała zakaz i wbrew królowi, pochowała brata, za co została skazana na śmierć. Nowojorska Antygona chce również uchronić ciało swojego przyjaciela przed pochowaniem go we wspólnej mogile, w której bezimiennie grzebie się wszystkich bezdomnych. Namawia więc swoich kolegów z ławki do wykradzenia zwłok i pochowania Johna w parku.

Jak Sasza i Pchełka zareagują na jej propozycje i do czego doprowadzi to trójkę bohaterów?... Reżyseria i adaptacja: Ewelina Niewiadowska.

Muzyka: Jacek Zamecki ,Berenika Wojnar Kostiumy chóru: Anna Utko.

Obsada: Sasza: Ariel Osiak Pchełka: Jan Grządziela Anita: Ewelina Niewiadowska Policjant: Bartek Sambor Chór: Jan Kot, Anna Rzempołuch, Marek Trociński, Katarzyna Wilk

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Teatr Arka

Mennicza 3, 50-057 Wrocław

Komentarze