wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. Żyjnia ponownie otwarta

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

12 lutego Żyjnia zostanie ponownie otwarta. Jest to miejsce spotkań, współczesny, otwarty salon miejski. Realizowany jest w niej program różnorodnych wydarzeń związanych z programem galerii Dizajn BWA Wrocław. Słowo „żyjnia” – równie retro, co futurystyczne – określiło charakter miejsca, otwartego na najbardziej podstawowe potrzeby jego użytkowników, takie jak: regeneracja, schronienie, budowa odporności. Stoi za nią idea miejskiego sanatorium, dostępnego dla wszystkich, inspirowanego nostalgiczną atmosferą dolnośląskich uzdrowisk.

Myślenie o wodzie w kontekście publicznego zasobu jest szczególnie adekwatne wobec aktualnych wyzwań związanych z suszą. W Żyjni rolę sanatoryjnych wód leczniczych pełnią napary z ziół, krany z miejską wodą, relaksujące inhalacje olejkami z geranium, terapia dźwiękowa. 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje przestrzeń akustyczna Żyjni, w której na co dzień słychać uprzestrzenniony pejzaż dźwiękowy sanatorium w Świeradowie-Zdroju.

Dla kuracujszy zainteresowanych eksperymentami muzycznymi mamy bogatą kolekcję utworów stworzonych dla wielokanałowego nagłośnienia w ramach cyklu Canti Spazzailizati, który od początku pandemii jest tu prezentowany.

Miejsce

Zobacz także