wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sport i rekreacja
  4. Znałem tu wiele miejsc i wielu ludzi.." Literacko-filmowa podróż śladami Marka Hłaski

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Twórczość Marka Hłaski na stałe zapisała się w pamięci kulturowej, jednak pisarz ma we Wrocławiu tylko jedną tablicę pamiątkową. Została ona umieszczona na froncie domu przy ulicy Borelowskiego 44.

We wspomnieniach dotyczących wrocławskiego okresu życia twórcy, najczęściej przywołuje się Sępolno i Biskupin. Podczas spaceru śladami prozaika prowadzące - Kamila Sowińska i Małgorzata Urlich-Kornacka zaprezentują miejsca w centrum Wrocławia, o których w tekstach na jego temat pisze się bardzo rzadko.

Nadchodzący 2024 rok został ogłoszony przez Sejm, Rokiem Marka Hłaski. W nawiązaniu do tego faktu, już w tym roku, a dokładniej 08.10.2023 r. zapraszamy na spacer wrocławskimi śladami twórcy. Spacer rozpoczynamy na dziedzińcu Muzeum Miejskiego Wrocławia, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 35 we Wrocławiu o godzinie 12.00. W trakcie wycieczki, zobaczymy miejsca w centrum miasta, które odwiedzał pisarz.

W Muzeum Historycznym i Ossolineum, opowiemy o przechowywanych w nich rękopisach, maszynopisach, listach i notatkach. Odwiedzimy miejsca, które Hłasko utrwalił w swojej prozie, a także te w których realizowano zdjęcia do „Pętli". Przywołamy też adaptacje teatralne, które wystawiono na deskach wrocławskich teatrów.

Zapraszamy na literacko-filmowy spacer śladami Marka Hłaski: 08.10.2023, godz. 12.00

Spacer bezpłatny, obowiązują zapisy.

TERMINY Znałem tu wiele miejsc i wielu ludzi.." Literacko-filmowa podróż śladami Marka Hłaski

  • Muzeum Miejskie Wrocławia – Historyczne

    • Niedziela 08 paź
      • 12:00

Miejsce

Zobacz także