EBLK: Ślęza Wrocław vs. CCC Polkowice

O godz. 18.30 w środę 20 marca odbędą się kolejne dolnośląskie derby w Energa Basket Lidze Kobiet. W meczu 25. kolejki Ślęza Wrocław podejmie obrończynie tytułu, zespół CCC Polkowice.

W grudniowym spotkaniu obu drużyn Ślęza po niezwykle emocjonującym meczu pokonała CCC 54:51. To było jedno z najlepszych spotkań w wykonaniu żółto-czerwonych w tym sezonie, które wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i podeszły do tej konfrontacji niezwykle skoncentrowane. Choć podopieczne Arkadiusza Rusina w połowie trzeciej kwarty przegrywały 13 punktami, udało im się odrobić straty i sprawić sporą niespodziankę.

Także i podczas środowego spotkania faworytem do wygranej będzie zespół CCC. Polkowiczanki przegrały pierwszy mecz w tym roku, ulegając w Bydgoszczy Artego, ale od tego czasu są niepokonane, mając na rozkładzie między innymi Arkę Gdynia, Energę Toruń czy InvestInTheWest Eneę AZS-AJP Gorzów Wlkp.

Tymczasem Ślęza po ważnej wygranej w Gorzowie Wielkopolskim wysoko uległa Wiśle CanPack Kraków i do samego końca nie była pewna wygranej w spotkaniu z Widzewem Łódź. Być może kolejny występ w roli zespołu, który nie jest faworytem pozwoli Ślęzie ponownie sprawić niespodziankę.

Jak kupić bilet?

Bilety na mecze koszykarek Ślęzy (normalny – 18 złotych, ulgowy – 10 złotych) w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet można kupić w serwisie www.biletin.pl lub bezpośrednio przed meczem w Punkcie Obsługi Kibica w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim (al. Paderewskiego 35).