Schodami na szczyt wieżowca – ruszają zapisy na Sky Tower Run

Sky Tower Run 2019 – trwają zapisy

Dla amatorów ekstremalnej aktywności fizycznej szykuje się nie lada wyzwanie. 26 maja 2019 roku we Wrocławiu wystartuje Sky Tower Run. Już po raz szósty uczestnicy wydarzenia, aby dotrzeć na 49 piętro wieżowca, będą mieli do pokonania 1142 schody. Zapisy rozpoczęły się 14 lutego.

Liczba miejsc jest ograniczona. Mimo, że pokonanie 49 poziomów za pomocą windy byłoby dużo wygodniejsze, nie brakuje wyczynowców, którzy tę trasę wolą pokonać schodami.

Mało tego, na szczyt wieżowca - wbiegają. W ubiegłorocznym Sky Tower Run wzięło udział aż 1097 zawodników z Polski i z zagranicy, a zwycięzca pokonał trasę w niespełna pięć minut.

Jak będzie w tym roku? Sky Tower Run 2019 jest biegiem o Mistrzostwo Polski w biegu po schodach. Zainteresowani udziałem w nadchodzącej edycji klasyfikowani będą w 12 kategoriach, uzależnionych od płci i wieku.

Bieg odbędzie się 26 maja i rozpocznie o godzinie 10.00 na terenie Sky Tower w tzw. wieży. Zawodnicy startować będą kaskadowo, co 20 sekund.

Ponownie w ramach wydarzenia odbędą się Mistrzostwa Polski Strażaków, którzy 49 pięter pokonywać będą w tzw. mundurze bojowym.

Dodatkowo, dla całych rodzin, zaplanowane zostało dwudniowe wydarzenie sportowe. Zgłoszenia można wysyłać już od 14 lutego do 23 maja do północy za pomocą internetowego formularza.

Opłata – cegiełka za udział w biegu wynosi 40-100 zł i jest zależna od terminu zgłoszenia. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.

Lokalizacja

Galeria Handlowa Sky Tower

Powstańców Śląskich 73/95, 53-332 Wrocław

Komentarze