11. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

11. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

W sobotę 12 maja na Stadionie Olimpijskim wystartuje 11. Wrocławska Olimpiada Młodzieży. Udział w niej weźmie trzy tysiące sportowców, którzy będą rywalizować w 20 dyscyplinach.

W programie inauguracji, poza pochodem przedstawicieli poszczególnych dyscyplin sportowych, zapaleniem znicza olimpijskiego i oficjalną przysięgą olimpijską zawodników i sędziów, przewidziano także występ orkiestry reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pokaz szermierki.

Większość zawodów zostanie rozegrana w weekend 12-13 maja, w ostatnich konkurencjach sportowcy wystartują 27 maja.

Program:

  • Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, zawody 12 maja, Stadion Olimpijski - 10.00
  • Fundacja GAME SPORT ( piłka nożna ) zawody 12 maja, Stadion Olimpijski - 10.00
  • Klub Sportowy AZS AWF we Wrocławiu (p. siatkowa plażowa) zawody 12 maja, St. Olimpijski - 10.00
  • Dolnośląski Związek Szachowy, zawody 12 maja, Stadion Olimpijski - 10.00
  • Dolnośląski Związek Szermierczy, zawody 12 i 13 maja, Stadion Olimpijski
  • Międzyszkolny Klub Sportowy MOS Wrocław (piłka ręczna), zawody 12 maja, Stadion Olimpijski - 10.00
  • Klub Wioślarski „Pegaz” Wrocław, zawody 12 maja, Przystań ”Pegaz” na Odrze, ul. Osobowicka
  • Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski, zawody 12 i 13 maja, Odra - Przystań „Topacz” - 10.00
  • Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „Budokan” (karate wkf), zawody 12 maja, St. Olimpijski - 10.00
  • Okręgowy Związek Kajakowy, zawody 12 maja, przystań „Maryna”, ul. Składowa 2 - 10.00
  • Dolnośląski Związek Kolarski, zawody 12 maja, Tor Kolarski, ul. Żmigrodzka 243 - 10.00
  • Dolnośląski Związek Judo, zawody 13 maja, Hala „Gwardia”, ul. Krupnicza - 10.30
  • Dolnośląski Związek Hokeja na Trawie, zawody 14 i 16 maja, Stadion Niskie Łąki i Inflancka 10
  • Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej, zawody 15 maja, Stadion Olimpijski
  • Dolnośląski Okręgowy Związek tenisa stołowego, zawody 19 maja, Hala UE, ul. Kamienna 35 - 10.30
  • Dolnośląski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego, zawody 19 maja, sala ul. Poznańska 14 - 10.00
  • WKJ Partynice, (jeździectwo) zawody 19 maja, Tor WK „Partynice" - 9.00
  • Sekcja akrobatyki Sportowej KS AZS-AWF Wrocław, zawody 20 maja, Stadion Olimpijski - 10.00
  • Uczniowski Klub Sportowy „Talent” Wrocław (łucznictwo) zawody 20 maja, ul. Szkocka 64 - 10.00
  • Klub Kyokushin Karate im. M. Oyama, zawody 26 maja, sala UP, ul. Chełmońskiego 35 - 10.00
     

Lokalizacja

Kompleks Stadionu Olimpijskiego

 

Komentarze