Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności obchodzony jest w całej Europie od 16 do 22 września. W tym roku pod hasłem „Inteligentny transport, silna gospodarka”. Dołączcie do obchodów i wspierajcie promocję alternatywnych sposobów transportu. Wrocław przez cały tydzień z tej okazji będzie zachęcał do przesiadania się na ekologiczny transport .

Święto ul. św. Antoniego

Obchody otworzy 16 września święto ulicy św. Antoniego, która ma nowe oblicze, z mniejszą liczbą aut, a większą swobodą dla pieszych i rowerzystów. Jest symbolem dobrych zmian w myśleniu o mobilności.

Zwiedzaj MPK od kuchni i wykład naukowy

Na 17 września planowany jest Dzień Otwarty MPK Wrocław. W programie tradycyjnie nauka jazdy tramwajem, pokazy sprzętu, przejazdy zabytkowymi tramwajami oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Również 17 września wszyscy zainteresowani koleją mogą wziąć udział w wykładzie doktora Macieja Kruszyna pt. „Koleje Miejskie w Polsce”. Odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 w budynku C-7 Politechniki Wrocławskiej, pl. Grunwaldzki 11, s.102.

„Sztuka #tuiteraz” – ESK Wrocław

Piknik na środku jezdni w centrum miasta? Ulica bez samochodów? Spacer po trawie na bosaka po środku ulicy? To możliwe. Już w niedzielę 18 września na fragmencie ul. Kazimierza Wielkiego przy Barbarze odbędzie się wielki happening ze śniadaniem na trawie, food-trackami i dużo dawką atrakcji.

Transportowa edukacja dla dzieci

Najmłodsi w ramach obchodów Tygodnia Mobilności od 19 do 21 września mogą wziąć udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych w Domu Europy przy ul. Widok 10. Zapisy przyjmowane są przez e-mail regionalny-infopoint_eu@e.pl lub numerem telefonu 71 32 40 909.

Dzień bez samochodu  

22 września decyzją Rady Miejskiej we Wrocławiu jazda komunikacją miejską jest bezpłatna. W ten dzień każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnej godziny  jazdy Wrocławskim Rowerem Miejskim

Program

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

,  Wrocław

Komentarze