wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Rozrywka
  4. „Chleb wolnościowy”. Spotkanie Pawłem Piechnikiem

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Kolejne spotkanie z komiksem w Centrum Historii Zajezdnia! Tym razem spotkanie autorskie z Pawłem Piechnikiem, ilustratorem i autorem komiksów, m.in. komiksu pt. „Chleb wolnościowy” poprowadzi vloger i krytyk filmowy, Julian Jeliński, znany szerzej jako Brody z kosmosu.

Paweł Piechnik otrzymał statuetkę BohateroON za komiks „Chleb wolnościowy” opowiadający o losach byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu Majdanek, za połączenie z pozoru lekkiej formy z niezwykle ważnym i trudnym tematem. „Chleb wolnościowy” – takiego sformułowania używali więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Oznaczało chleb wypiekany poza obozem i jednoznacznie kojarzyło się z tęsknotą za domem. Tym, co łączyło współwięźniów i dawało siłę do codziennej walki o życie, była właśnie nadzieja doświadczenia tego „wolnościowego chleba” oraz niepodległości i suwerenności, do których każdy człowiek ma niezbywalne prawo.

Podczas spotkania w Zajezdni Paweł Piechnik opowie m.in. premierze drugiego tomu swojego komiksu, który prowokuje do szukania odpowiedzi, czym jest „chleb wolnościowy” dzisiaj i co oznacza wolność w świecie poza drutami. Drugi tom oparty na 18 relacjach różnych osób, z którymi autor przeprowadził rozmowy w ciągu ostatniej dekady XXI w. Komiksowi towarzyszy krótkie posłowie opracowane wspólnie z Martą Łuczak dotyczące zagadnień ogólnie pojętych wartości, społecznych i socjalnych. Brody z kosmosu to jeden z największych polskich kanałów popkulturowych na platformie Youtube. Jak mówi sam autor, kanał ten jest pełny recenzji oraz „najbardziej kosmicznego spojrzenia na filmy, komiksy i cały geek świat”.

Spotkanie odbędzie się już w tę niedzielę, 6 października o godzinie 18:00 w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu. Wstęp wolny!

Miejsce

Zobacz także