wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Rozrywka
  4. Gastro Miasto 2023 – Winiarze i Przyjaciele na Partynicach

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

W ten weekend Wrocław po raz kolejny zamieni się na stolicę wina i street foodu!

Gastro Miasto ponowie łączy siły z festiwalem „Winiarze i Przyjaciele” aby zaprosić Was na celebrację smaków od ostrych mięs, przez tłuściutkie sery, słodkie eklery, po zwiewne rieslingi w kieliszkach. Już w ostatni weekend sierpnia rozgościmy się na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. W dniach 26-27.08 nasi goście poznają przekrój najlepszych restauracji we Wrocławiu, będą mogli spróbować dań od ponad 20 punktów gastro, a także poznać wina z 27 dolnośląskich winnic, nie zabraknie też ekscytujących debiutów. Głodni szczegółowej wiedzy o winie, znajdą coś dla siebie podczas komentowanych degustacji z ekspertami, którzy na przykładach opowiedzą o różnicy między szczepami winorośli szlachetnej a hybrydami lub przeprowadzą słuchaczy przez różne metody produkcji win musujących i podejmą wiele innych ciekawych tematów. 

Gotowi na kolejne spotkanie z gwiazdami lokalnej gastronomii?

Już w najbliższy weekend swoje specjały zaserwują Wam znani i lubiani z poprzednich odsłon Gastro Miasto: Texico, Irish Chips, Craft, Thali, Elomordo, Dziki Zwierz, Żeberka, Ovo Bar & Restaurant, Pampa, Solleim, Pan Zerotto, Mania Smaku, Burger się je, Tost, Gofreak, Nata Cafe, Krasnolód, Meistersztyk, Cudo Kombucha, Lemon Rider, Fritz-Kola, Browar Stu Mostów, Ser jest Ser, Serotonina, Sernica dolnośląska, Pałac Mojęcice Winnice biorące udział w wydarzeniu: Niemczańska, Jadwiga, Godyla, Michlewicz, Wino spod Ślęży, Celtica, Otok, Bielawska, Silensi, L'Opera, Świdnicka, Alvarium, Saganum, Niewinne Pole, Christopher, Ramut, Młynowo, Christopher, Rius, Trzebnicka, Zakrzewo, Jaworek, KOŁO WINA: Moderna, Jakubów, Kindler, Agat, Zimna Woda, Anna

Zabawa dla każdego!

W sobotę o godz. 17.00 zaplanowano teleturniej „1 kieliszek z 10” podczas którego, naśladując popularne telewizyjne show, wielbiciele wina będą mogli zmierzyć się w bitwie na wiedzę o winie. Coś dla całej rodziny organizatorzy przygotowali w niedzielę o godz. 15.00. Gra terenowa zamieni ścieżkę spacerową wokół Toru Wyścigów Konnych w wielki plac zabaw dla dorosłych i dzieci. Celem gry jest rozwiązanie jak największej ilości zagadek i wykonanie zadań w określonym czasie. Konkurencje polegają między innymi na odgadnięciu słownych rebusów, degustacji w ciemno czy przejściu 10 metrów z butelką na głowie... Na zwycięzców czekają nagrody!

Plan wydarzeń:

Sobota 12.00-23.00 

  • 12.00-16.00 Strefa Radia Ram na żywo
  • 14.00 -20.00 Komentowane degustacje wina z ekspertami (Wine Thinking, Maciej Nowicki, Mariusz Kapczyński)
  • 17.00  - turniej JEDEN kieliszek z DZIESIĘCIU

Niedziela 12.00-21.00

  • 13.00-18.00 Komentowane degustacje wina z ekspertami (Maciej Nowicki, Mariusz Kapczyński)
  • 15.00 SMAKOWITA GRA TERENOWA z nagrodami 

Zapisy na degustacje.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także