wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry

OPIS

Międzynarodowy koncert „Planeta Anna" ramach tegorocznej edycji festiwalu piosenki Anny German „Eurydyka".

Wydarzenie opiera się na autorskich interpretacjach i aranżacjach utworów znanych z repertuaru Anny German oraz charakteryzuje się niepowtarzalnym sposobem wykonania utworów (solo, duet, kwartet, instrumentarium i autorski scenariusz). Anna German śpiewała przede wszystkim o miłości i pokoju - jej piosenki potrzebne są teraz jak chyba nigdy wcześniej. W tym roku w koncercie wezmą udział młodzi artyści, laureaci międzynarodowych festiwali, Polacy z różnych krajów: Grażyna Komincz - absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Brała udział w licznych koncertach i festiwalach w Polsce, Łotwie, Ukrainie, między innymi w festiwalu "Pieśni walczących o Niepodległość" (Warszawa - 2017 r.) W swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe. Paweł Kozich - magister historii i teorii sztuki. Finalista Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca Biciem" w Bydgoszczy. Zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2022, II miejsce II Konkursu wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego "Sobą być", II miejsce XIII Konkursu Piosenki "Agnieszka i inni".

Otrzymał wyróżnienie w programie "Szansa na sukces. Opole 2023", laureat I miejsca VI Festiwalu Piosenki Anny German "Eurydyka". Katarzyna Czekanowska (Ukraina) - śpiewaczka operowa z Tarnopola, laureatka międzynarodowych i ogólnokrajowych konkursów. Zwyciężczyni pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie w Cambridge 2023 Natalia Kalada (Białoruś) - uznana za najlepszy mezzo-sopran Białorusi. Była solistką Teatru Opery i Baletu w Mińsku.

Podczas protestów w 2020 roku na Białorusi została zwolniona z pracy. W tej chwili mieszka i pracuje w Warszawie. Walerii Zadororznyj - Tenor, śpiewak operowy. Absolwent Odeskiej akademii Muzycznej. Obecnie śpiewające w operze we Wrocławiu. Akompaniament: Witali Oleszkiewicz Reżyseria i scenariusz: Marina Towarnicka

Lokalizacja

  • Teatr KAMBAK

    Poznańska 58, Wrocław