Wrocławskie Święto Rzemiosła

Wrocławskie Święto Rzemiosła

Ostatni weekend września  należeć będzie do lokalnych rzemieślników i rękodzielników. W dniach 24-26.09, w czterech lokalizacjach nieopodal Rynku, odbędą się: kiermasze oraz bezpłatne warsztaty i pokazy.

Wydarzenie będzie okazją nie tylko do nabycia produktów tworzonych ręcznie, ale również do bezpośrednich rozmów z lokalnymi twórcami i mistrzami rzemiosła. 

Lokalne rzemiosło i rękodzieło zasługuje na szczególne wyróżnienie . To nie tylko wysoka jakość wykonania czy oryginalność, ale również ważny element zrównoważonego rozwoju i budowania tożsamości regionu. Dlatego we Wrocławiu chcemy rzemiosło  – zarówno to w pełni tradycyjne, jak i to w nowoczesnej formie – wspierać, promować i podkreślać jego istotną rolę w kształtowaniu naszej lokalnej gospodarki.

W ramach wydarzenia odbędą się:

  • Jarmark Rzemieślniczy  – zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Szewskiej i Wita Stwosza. Będzie okazją do poznania lokalnych rzemieślników oraz nabycia wytwarzanych przez nich produktów, takich jak: ceramika, pieczywo, sery, świece, akcesoria dla najmłodszych, odzież, biżuteria i wiele innych. Jarmark czynny będzie od piątku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 20.00
  • Kiermasz artystów rękodzieła – czyli specjalna edycja „RękiDziełaFest” organizowana w Przejściu Żelaźniczym, gdzie również zagości rzemiosło, ale i artystyczne rękodzieło m.in. koronki, obrazy, makramy czy wyroby z filcu. Kiermasz czynny będzie od 11.00 do 17.00.
  • Bezpłatne, otwarte pokazy i warsztaty rzemieślnicze, na które zapraszamy na Plac Solny. Na najmłodszych czekać będą warsztaty z malowania ilustracji, a dla fanów makiet i miniatur – pokazy oraz warsztaty modelarskie. Ponadto zaprezentowane zostaną tajniki renowacji mebli oraz repusowania, czyli techniki, którą stworzono m.in. słynną Statuę Wolności. Strefa warsztatowa otwarta będzie w sobotę i niedzielę w godzinach od 12.00 do 18.00
  • Strefa „Etno Fun na tropie rzemiosła” na ul. Świdnickiej, gdzie od piątku do niedzieli, w godzinach od 12.00 do 18.00 zapraszamy mieszkańców Wrocławia i turystów, dzieci, dorosłych oraz seniorów. Zarówno fanów rzemiosła, jak i rękodzieła. Na program wydarzeń realizowanych w strefie złożą się: warsztaty, pokazy, prezentacje rzemieślnicze, happening, realizacja artystycznej instalacji plenerowej, konkursy z nagrodami, strefa gier podwórkowych i jeszcze małe co nieco.

Program

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze