Otwarcie Parków ESK

Parki ESK

26 czerwca – po ponad rocznej przerwie zostaną otwarte pawilony kultury i tym samym rozpocznie się szósty rok projektu Parki ESK Emocje-Sport-Kultura.

W każdy weekend lata (od 26 czerwca do 26 września) we wrocławskich parkach i terenach zielonych wrocławianie mogą korzystać z bezpłatnych wydarzeń, które zaplanują opiekunowie pawilonów kultury. Parki ESK to także miejsce relaksu, odpoczynku, spotkań i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Od wielu sezonów organizatorzy podkreślają, że ideą Parków ESK jest współtworzenie projektu przez mieszkańców - każdy może samodzielnie zaproponować i zorganizować swoje wydarzenie w wybranym pawilonie kultury.
Opiekunami pawilonów kultury są wrocławskie organizacje pozarządowe - obecnie pracują one nad imprezami, które uświetnią otwarcie projektu, tym bardziej uroczystym, że odbywającym się po rocznej przerwie.

W tym roku dwa z pawilonów kultury zyskały zupełnie nowy wygląd. Jest on rezultatem współpracy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego z artystką Anną Bielą, która w ramach projektu madoa ParkART ma plan odnowić wszystkie stojące w parkach pawilony. Obecnie gotowe są dwa z nich stojące w Parku Południowym oraz Parku Staszica. Artystka planuje grafikę indywidualnie dla każdego z pawilonów, nawiązuje do przyrody lub historii miejsca, w którym stoi. Pawilon w Parku Południowym pomalowany został w liście dębu, natomiast w Parku Staszica ma końskie głowy, ponieważ dawniej w miejscu parku odbywał się targ koński.

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze