Odnowienie Festival 2019

Odnowienie Festival 2019

Festiwal z chrześcijańskim przesłaniem

Odnowienie Festival jest cykliczną imprezą kulturalną skierowaną głównie do mieszkańców Wrocławia. W tym roku już po raz trzeci na przełomie maja i czerwca odbędą się dziesiątki darmowych koncertów, warsztatów, wykładów i spotkań w całym mieście. Finał imprezy będzie miał miejsce 2 czerwca na Stadionie Wrocław. Odbędzie się wtedy spotkanie z Nickiem Vujiciciem, znany na całym świecie mówcą motywacyjnym.

Celem festiwalu jest budowanie porozumienia ponad wszelkimi podziałami w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz umacnianie w mieście jedności bez barier. Podobnie jak w zeszłym roku wydarzenie otrzymało patronat honorowy Prezydenta Wrocławia, a swojej pomocy przy organizacji udzieli po raz kolejny Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Organizatorami festiwalu są kościoły ewangelikalne reprezentowane przez Wrocławskie Przymierze Pastorów. Do współtworzenia wydarzenia zostały także zaproszone wspólnoty katolickie, stowarzyszenia, fundacje oraz inne organizacje chrześcijańskie.

Nick Vujicic gwiazdą Odnowienia

W ramach tegorocznej edycji Odnowienie Festival, czyli od czwartku 30 maja do niedzieli 2 czerwca, odbędą się koncerty, warsztaty, wykłady i happeningi. Będą skierowane do osób w różnym wieku i zlokalizowane w różnych częściach Wrocławia. W tym roku dwoma głównymi punktami festiwalu będą: Stadion Wrocław i Wyspa Słodowa.

Na stadionie odbędzie się finał imprezy z udziałem Nicka Vujicica, wyjątkowego człowieka, który urodził się bez kończyn, ale mimo swojej niepełnosprawności podróżuje po całym świecie i motywuje ludzi, by niezłomnie pokonywali ograniczenia w swoim życiu.

Na spotkanie z Nickiem Vujiciciem rozdanych zostanie ponad 40 tysięcy darmowych wejściówek. Zaproszone zostaną również osoby z niepełnosprawnościami, dla których organizatorzy przygotują około 2 tysiące miejsc. Podczas niedzielnego spotkania odbędzie się kwesta, nad którą piecze objął Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz potrzeb mieszkańców miasta z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Propozycje dla dzieci

Wyjątkowe atrakcje szykowane są także dla dzieci. Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca, Wyspa Słodowa zamieni się w największy otwarty plac zabaw w mieście.

W festiwalowej strefie dzieci dostępne będą dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania, w tym uwielbiany przez dzieci połykacz w kształcie orki, a także dmuchane rodeo, fabryka sztuki i gry wielkoformatowe. Strefa dzieci ODNFEST organizowana będzie wraz z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego w ramach Miesiąca Rodziny we Wrocławiu.

Pierwsza edycja Odnowienie Festival odbyła się w 2017 roku. W ciągu minionych dwóch lat wielu wrocławian skorzystało z darmowych atrakcji, które odbywały się m.in. na Wyspie Słodowej, placu Wolności i placu przy Kościele Marii Magdaleny.

Były to m.in. wielki koncert zespołu TGD, wykłady Josha McDowella, warsztaty muzyczne z chórem Gospel Life, wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych (SLOT), pikniki rodzinne, warsztaty kulinarne, a także spotkania z biznesmenami, coachami i psychologami.

Program

Lokalizacja

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa 1, 50-266 Wrocław

Komentarze