Eklektik Room w ogrodzie hotelu Puro

Eklektik Room w ogrodzie hotelu Puro

W tym roku Festiwal Eklektik Sessios między 16 a 18 października, 3–dniowe święto muzyki – pełne interpretacji dźwiękowych – po raz pierwszy odbędzie się pod jednym dachem – w Galerii na Czystej we Wrocławiu (od niedawna stacjonuje tu Fundacja Eklektik Art Charity, która realizuje projekty dedykowane szeroko pojętej sztuce, w tym galerię Eklektik Art i cykl muzyczny Eklektik Room, czyli improwizowane sesje instrumentalne w klimatycznej przestrzeni koncertowej). 

Eklektyczny piknik w ogrodzie nad fosą

Tym razem idea instrumentalnych konfrontacji w ramach „Eklektik Room” przeniesie się z budynku przy ul. Czystej 4 wprost do ogródka hotelu PURO przy Włodkowica 6 – tegorocznego partnera platformy artystycznej i festiwalu Eklektik Session. W piątym, rejestrowanym odcinku serii, będziemy świadkami 2-częściowego koncertu, podczas którego doświadczymy zderzenia wielu inspiracji brzmieniowych, dzięki wyraźnej tożsamości artystycznej zaproszonych gości.

Zagrają: Marcin Lamch – wybitny kontrabasista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny (współpracujący m.in. ze Stanisławem Soyką i Januszem „Yaniną” Iwańskim), Piotr Gospodarczyk, a więc założyciel Szkoły Rytmu i Radek Bond Bednarz  – gospodarz i pomysłodawca cyklu.

Wydarzenie rozpocznie się piknikiem na trawie; będzie można rozsiąść się wygodnie na pufach zaprojektowanych przez Monikę Tatianę Idzikowską (designerkę i kuratorkę cyklu wystaw Czysta Sztuka w Eklektik Art) – te komfortowe dzieła sztuki powstały z różnorodnych tkanin z całego świata, a przy ich produkcji wykorzystano materiały second-hand, głównie jeansy, końcówki poprodukcyjne i tkaniny vintage.

Organizatorzy zapraszają także do wzięcia udziału w aukcjach prac Jerzego Treita, które artysta stworzył podczas performansu w przestrzeni Galerii na Czystej. Muzyka, obrazy, design, osobowości to słowa-klucze, którymi opisać można wieczór w ogrodzie hotelu PURO, w samym centrum Wrocławia.

Bilety (30 zł) w formie cegiełki na rzecz fundacji Eklektik Art Charity – organizacji o charakterze non-profit – można nabyć przez Eveneę:  https://app.evenea.pl/event/eklektikroom5. W ten sposób bezpośrednio wspieramy artystów i środowiska twórcze. 

Lokalizacja

Hotel Puro

Pawła Włodkowica 6, 50-072 Wrocław

Komentarze