Koncert: Strain + Queen Margot w Czasoprzestrzeni

WYDARZENIE PRZEŁOŻONE. Koncert: Strain + Queen Margot w Czasoprzestrzeni

Wydarzenie odwołane. O nowym terminie koncertu organizator poinformuje w osobnym komunikacie.

***

Czasoprzestrzeń & Klub Łącznik zapraszają na występ dwóch wrocławskich rockowych zespołów: Strain i Queen Margot.

STRAIN powstał na przełomie 2010/11 roku. Od roku 2012 regularnie koncertuje, posiada na swoim koncie ok. 200 występów klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech. Zespół grał wielokrotnie wspólnie z formacjami TSA, Acid Drinkers i Luxtorpeda oraz dzielił sceny z takimi międzynarodowymi markami jak Saxon, Black Label Society czy Blues Pills.

W 2013 grupa wydała swój pierwszy autorski singiel Hands, a z początkiem roku 2015 premierową płytę długogrającą – „STRAIN” – na której zagościli m.in. Janusz Niekrasz (TSA), Wojciech „Jankiel” Moryto (Acid Drinkers) oraz Krzysztof „Zalef” Zalewski. Album grupy z utworami Zbudź się, Dog czy The One Kept In ujrzał światło dzienne dzięki pracy producenckiej Bartosza Straburzyńskiego, znanego m.in. ze współpracy z Lechem Janerką. Zbierając bardzo dobre recenzje w krajowej prasie muzycznej (Teraz Rock, Top Guitar, Metal Hammer) został nominowany do prestiżowej nagrody „Płyta Rocku” rozgłośni Antyradio.

Wiosną tego samego roku STRAIN zakończył, wspólną, jubileuszową trasę koncertową z grupą Acid Drinkers, która świętowała 25-lecie działalności. Zdobył w tym samym czasie własne laury artystyczne: I Miejsce Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych „Muzyczna Jesień” w Grodkowie 2015; I Miejsce jeleniogórskiej „Ligi Rocka” 2015; Grand Prix festiwalu „Śliwka Fest” 2015. Zespół gościł na falach Rock Radia, w audycjach muzycznych Radia Wrocław, które objęło patronatem debiutancki album zespołu oraz otrzymał zaproszenie do zrealizowania dwugodzinnego programu w stacji Antyradio, wykonując w jego trakcie koncert unplugged. Utwór „The One Kept In” z debiutanckiej płyty, przez wiele tygodni gościł na liście przebojów Turbo-Top Antyradia.

W 2016 roku Strain pojawił się w ostatniej, 11 edycji Must Be The Music. Otrzymując znakomite oceny jurorów: Kory, Tymona Tymańskiego, Elżbiety Zapendowskiej oraz Adama Sztaby - dotarł do odcinka finałowego. W tym czasie pojawiły się również nowe utwory, stanowiące wstęp do drugiej płyty zespołu, która ukaże się w tym roku.

QUEEN MARGOT powstał w 2019 roku z inicjatywy perkusistki Soni Konopki. Skład girlsbandu dopełnia- basistka Lidia Sikora, gitarzystka Paula Wegner oraz wokalistka Joanna Kontowska. Grają covery takich zespołów jak Guano Apes, The Pretty Reckless czy Hey. Zaczynają również pracę nad materiałem na swoją pierwszą EP oraz nad zapełnieniem kalendarza na rok 2020.

Lokalizacja

Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń

Tramwajowa 1-3,  Wrocław

Komentarze