10. Jubileuszowy Koncert Charytatywny na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej

10. Jubileuszowy Koncert Charytatywny na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej

Koncert Charytatywny na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych z Dolnego Śląska. 

Wydarzenie poprowadzi Kabaret Neo-Nówka, a wystąpią Mela Koteluk z zespołem oraz Robert Janowski ACOUSTIC TRIO.

Minęło już 10 lat, jak 8 grudnia 2010 roku w siedzibie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pojawił się Radek Bielecki z wrocławskiego kabaretu Neo-Nówka. Jako posłaniec dobrej nowiny – zaproponował, że razem z Michałem Gawlińskim i Romanem Żurkiem z kabaretu zgromadzą artystów, którzy zagrają koncert charytatywny, prowadzony przez kabaret Neo-Nówka.

Podtrzymując tę tradycję, to już po raz 10. spotykamy się na Koncercie Charytatywnym na rzecz Podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Tradycyjnie odbędzie się licytacja wyjątkowych dzieł sztuki, ale także niepowtarzalnych wrażeń, jakie można sobie zafundować, licytując lot samolotem, indywidualne zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z Prezesem Radosławem Ratajszczakiem, czy też książkę z wpisem Noblistki Olgi Tokarczuk.

W przerwie koncertu dla wszystkich chętnych czekać będzie loteria charytatywna, w której co drugi los wygrywa, będzie można wylosować między innymi jedną z książek Marka Krajewskiego z wpisem autora.

Będzie można również upolować coś dla siebie lub kogoś bliskiego w naszym sklepiku z niezwykłościami podarowanymi przez artystów, rzemieślników, pisarzy.

W tym roku cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę Domu Opieki Wyręczającej. Cel to wyjątkowy ponieważ Fundacja podjęła się trudu realizacji marzenia rodzin, rodziców i opiekunów, gdyż dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore potrzebują profesjonalnej opieki medycznej, a ich opiekunowie wytchnienia w sytuacjach szczególnych, m.in. kiedy i ich dotknie choroba. Ośrodek ten będzie jedynym, takiego rodzaju miejscem we Wrocławiu i w województwie dolnośląskim, jak również w całej zachodniej części naszego kraju. Utalentowani artyści o dobrych sercach dają w zamian radość wszystkim tym, którzy lubią łączyć zabawę z pomaganiem. Dlatego zawołaniem koncertowym jest „Pomagaj i baw się dobrze”, a czasem i „Szacun”.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest pierwszym, najdłużej działającym na Dolnym Śląsku domowym hospicjum dla dzieci, organizacją pożytku publicznego utrzymującą się z dochodu z 1% podatku, refundacji kosztów leczenia z NFZ, dotacji sponsorów oraz zbiórek publicznych.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław

Komentarze