Dogrywki: Oxford Drama – rozmowa o muzyce

Dogrywki: Oxford Drama – rozmowa o muzyce

Ostatnie spotkanie „Dogrywek” w tym semestrze! 3 grudnia w Barbarze poznać będzie można dźwiękowe inspiracje zespołu Oxford Drama, czyli Małgosi Dryjańskiej i Marcina Mrówki – z kim chcieliby nagrać piosenkę, a komu odmówiliby współpracy? Który artysta miał największy wpływ na ich twórczość (oprócz lidera zespołu The Smiths, Morrisseya, naturalnie)? Kto był inicjatorem ich projektu?

We wtorkowe popołudnie tradycyjnie już wyruszymy w muzyczną podróż w czasie i posłuchamy utworów (na winylu, z kaset magnetofonowych, płyt CD i w wersjach zdigitalizowanych) wybranych przez naszych gości. Oprócz dźwięków, być może przyniosą ze sobą coś jeszcze: książki, komiksy, stare okładki płyt czy niepublikowane dotąd utwory i teledyski.

Materiały staną się punktem wyjścia do rozmowy o inspiracjach, etapach tworzenia i najlepszych, a czasem najgorszych koncertach, na których byli lub które sami zagrali. Formuła spotkań jest otwarta, więc pytać można o wszystko i w każdej chwili. Z artystami porozmawia Maciek Przestalski, dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław Kultura.

Oxford Drama to polski zespół electropopowy pochodzący z Wrocławia, który tworzą bardzo zdolni, młodzi ludzie: Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka. Podopieczni wytwórni Brennnessel, wydali w 2015 roku swój pierwszy album „In Awe”, tym samym zyskując tytuł jednego z najciekawszych debiutów 2015 roku na polskiej scenie muzycznej. W muzyczną podróż ryszyli wraz ze swoim wrocławskim patronem – grupą Kamp! I pojawili się m.in na festiwalowych scenach Open’era i Spring Break.

Trzy lata później, we wrześniu 2018 roku, powrócili z nowym krążkiem „Songs” uciekając od popowo-elektronicznej formuły, przeszli w lżejsze, delikatniejsze brzmienia (w ich utworach słychać fortepian, smyczki, sekcję dętą oraz perkusję live).

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Barbara

Świdnicka 8b,  Wrocław

Komentarze