FILTRUJ
Najnowsza książka Artura Domosławskiego „Rewolucja nie ma końca. Podróże w krainie buntu i nadziei” (Wydawnictwo Literackie) ogłoszona została „reportażem totalnym” i lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć współczesną Amerykę Łacińską. My zapraszamy na spotkanie wokół tego niezwykłego reportażu już 10 kwietnia do naszego klubu Proza. Z autorem kultowej „Gorączki latynoamerykańskiej” czy głośnych biografii Ryszarda Kapuścińskiego i Zygmunta Baumana rozmawiać będzie Waldek Mazur.
Spotkanie będzie tłumaczone na PJM, zapewniamy również audiodeskrypcję. Możliwość wypożyczenia pętli indukcyjnych na miejscu – rezerwacja odbiorników pod adresem [email protected] (prosimy o informację do 4 kwietnia 2025).
Specjalne potrzeby oraz zapotrzebowanie na asystentów, którzy pomogą w dotarciu na miejsce wydarzenia można zgłaszać pisząc na adres: [email protected]
Dojazd: tramwajami linii 6, 7 (przystanek Oławska, 270 m od przystanku do klubu Proza) oraz tramwajami linii 3, 5, 10, 11, 12, 13, 18 i autobusem K (przystanek Świdnicka, 500 m od przystanku do Prozy).
Na parterze budynku znajduje się winda – po wejściu do budynku, w głębi korytarza po prawej stronie. Toalety znajdują się na parterze i drugim piętrze (toaleta dla osób poruszających się na wózkach jest dostępna tylko na II piętrze). W klubie znajdują się miejsca dla osób na wózkach – o ich wskazanie prosimy pytać obsługę.
Czy udało się poskromić stare demony Ameryki Łacińskiej? Czy pojawiły się nowe? W swojej książce Domosławski sprawdza legendy, nie dowierza utartym opiniom, podważa propagandowe mity. Nie zapomina, że zmiany klimatyczne mogą wkrótce przenicować wszystkie dotychczasowe wysiłki i zmagania. Swoją opowieść o kontynencie układa ze świadectw uczestników wydarzeń oraz własnych obserwacji i doświadczeń. W zapadłych zakątkach, gdzie diabeł mówi dobranoc, wsłuchuje się w opowieści buntowników; w metropoliach odwiedza ludzi władzy, krytyków i rozbitków systemu. „Rewolucja nie ma końca” łączy historie pojedynczych ludzi opowiedziane z reporterską wrażliwością na szczegół i panoramiczne obrazy krajów, miast lub całych społeczności namalowane z rozmachem pisarza eseisty. To wielka latynoamerykańska summa autora.
Artur Domosławski – pisarz i dziennikarz; przez 20 lat związany z „Gazetą Wyborczą”, obecnie – z „Polityką”; świadek buntów i rewolt w krajach Globalnego Południa, autor biografii ludzi kultury. Napisał m.in. „Gorączkę latynoamerykańską”, „Śmierć w Amazonii”, „Wykluczonych”, a także dwie opowieści biograficzne – „Kapuściński non-fiction” i „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana”. Finalista Nagrody Literackiej „Nike” (dwukrotnie nominowany). Laureat nagrody „Grand Press – Dziennikarz Roku” za biografię Kapuścińskiego (2010), Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” dla najlepszej książki biograficznej za „Wygnańca” (2022) oraz Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima za całokształt twórczości (2024).
Przejście Garncarskie 2, Wrocław 50-107