Druga Noc Opowiadań Iberyjskich w Księgarni Hiszpańskiej

Druga Noc Opowiadań Iberyjskich w Księgarni Hiszpańskiej

Już drugi rok z rzędu Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, zaprasza na klimatyczne, plenerowe spotkanie z literaturą pod nazwą Noc Opowiadań Iberyjskich.

W czerwcowy, sobotni wieczór (22.06 od 18:00) wrocławski Zaułek Solny zmieni się w żywy cytat z innej rzeczywistości.

Pod wpływem inspiracji zdjęciami najlepszych południowoamerykańskich fotografików przed Księgarnią Hiszpańską odtworzone zostaną fragmenty życia codziennego na zachodnich krańcach Europy i w Ameryce Południowej. Zajrzymy pod kołdry i do garnków postaci literackich pochodzących z tekstów m.in. Rosy Montero, Mariny Mayoral czy Clarice Lispector.

Prezentowane w formie słowno-muzycznej inscenizacji (reż. Katarzyna Dudzic-Grabińska) fragmenty prozy opowiadać będą o miłości, jedzeniu, smutku i śmierci, o rozczarowaniach, wściekłości, buncie – o życiu w miejscach pozornie egzotycznych, o doświadczeniach nieprzeciętnych, lecz uniwersalnych, rozpoznawalnych i zrozumiałych wszędzie.

Na tę kilkugodzinną wyprawę w głąb iberyjskiego świata wyruszymy prowadzeni głosami Justyny Szafran i Błażeja Wójcika, artystów związanych z Teatrem Muzycznym Capitol, oraz Karoliny Gorzkowskiej, pochodzącej z Wrocławia aktorki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Literaturze towarzyszyć będzie elektroniczna muzyka Michała Ziółkowskiego – młodego, nagradzanego kompozytora związanego z Akademią Muzyczną we Wrocławiu. Za dobór tekstów odpowiada wrocławski tłumacz i poeta, laureat m.in. Nagrody Kościelskich, Marcin Kurek.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Współpraca: Czarna Owca, Wydawnictwo W.A.B.

Lokalizacja

Księgarnia Hiszpańska Elite Wrocław

Szajnochy K. 5, 50-076 Wrocław

Komentarze