Schronisko dla roślin

Schronisko dla roślin

Masz ogrodowe rośliny, z którymi nie wiesz co zrobić? Szukasz kwiatów, krzewów lub drzew, które chcesz posadzić w ogrodzie? Weź udział w akcji „Schronisko dla roślin” i wymień się z innymi.

9 kwietnia startuje II edycja projektu „Schronisko dla roślin”.  Przez 4 kolejne poniedziałki w wybranych lokalizacjach mieszkańcy Wrocławia będą mogli wymieniać się roślinami. Projekt „Schronisko dla roślin” pozwala przede wszystkim na edukację proekologiczną oraz kształtowanie odpowiedzialności i troski o otaczającą nas przyrodę. To również szansa na zwiększenie bioróżnorodności na prywatnych terenach zielonych. Kolejnym plusem tego projektu jest możliwość umacniania więzi społecznych, wspólne spotkania i wymiana cennych doświadczeń oraz wiedzy.

Kiedy i gdzie:

  • 9 kwietnia Wzgórze Andersa - 16.00 - 19.00
  • 16 kwietnia Park Grabiszyński (pętla tramwajowa na Oporowie)- 16.00 - 19.00
  • 23 kwietnia – Stadion Wrocław (pętla tramwajowa przy Stadionie Miejskim) 16.00 - 19.00
  • 7 maja – wgłębnik przy ul. Partyzantów i ul. Kosynierów - 16.00 - 19.00.

Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy Janusza Mazurka, absolwenta Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego, Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych oraz Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Nadzoruje stan fitosanitarny kolekcji narodowych w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. Od kilku lat prowadzi zajęcia z ochrony winorośli na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

W październiku 2017 r. zakończyła się pierwsza edycja akcji „Schroniska dla roślin”. Z możliwości wymiany ogrodowych roślin skorzystało ok. 60 osób.

 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

wgłębnik przy ul. Partyzantów i ul. Kosynierów

Partyzantów,  Wrocław

Komentarze