Schronisko dla roślin

Schronisko dla roślin

Masz ogrodowe rośliny, z którymi nie wiesz co zrobić? Szukasz kwiatów, krzewów lub drzew, które chcesz posadzić w ogrodzie? Weź udział w akcji „Schronisko dla roślin” i wymień się z innymi.

24 września startuje III edycja projektu „Schronisko dla roślin”.  Przez 4 kolejne poniedziałki w wybranych lokalizacjach mieszkańcy Wrocławia będą mogli wymieniać się roślinami. Projekt „Schronisko dla roślin” pozwala przede wszystkim na edukację proekologiczną oraz kształtowanie odpowiedzialności i troski o otaczającą nas przyrodę. 

Kiedy i gdzie:

  • 24 września – Morskie Oko – 16.00 - 19.00
  • 1 października – Park Zachodni, ul. Pałucka – 16.00 - 19.00
  • 8 października – Plac Społeczny – 16.00 - 19.00
  • 15 października – Zieleniec przy ul. Kasprowicza 45 – 16.00 - 19.00.

Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy Janusza Mazurka, absolwenta Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego, Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych oraz Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Nadzoruje stan fitosanitarny kolekcji narodowych w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach.

W październiku 2017 r. zakończyła się pierwsza edycja akcji „Schroniska dla roślin”. Z możliwości wymiany ogrodowych roślin skorzystało ok. 60 osób.

„Schronisko dla roślin” – edycja wiosna 2018.

Lokalizacja

Zieleniec przy ul. Kasprowicza 45

ul. Kasprowicza 45, 11-400 Wrocław

Komentarze