Kiermasz: Ręki Dzieła Fest

Kiermasz: Ręki Dzieła Fest

Dwa piętra ze stoiskami lokalnych artystów rękodzieła, koncert świąteczny, choinkowa akcja dla dzieci oraz darmowe warsztaty. Na te wszystkie atrakcje Fundacja Paliwo Artystyczne zaprasza od 3 do 13 grudnia do kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Ręki Dzieła Fest  to impreza promująca rękodzieło oraz artystów tworzących tę dziedzinę sztuki. Szóstą edycję otworzy na parterze kina koncert wrocławskiej wokalistki Marty Kołodziejczyk. Odbędzie się darmowa akcja dla dzieci, czyli tworzenie pomysłowych ozdób choinkowych oraz dekorowanie wielkiej kinowej choinki. Występ oraz warsztaty z ozdób odbędą się 3 grudnia w godz. 15-17.

Przez dwa weekendy grudniowe (3-4 i 10-11) na dwóch piętrach kina rozstawi się ponad sześćdziesięciu wystawców z własnymi wyrobami rękodzielniczymi. Znajdą się tam świąteczne ozdoby, kartki, zabawki, biżuteria, ubrania, torebki, dodatki, dekoracje do domu oraz wiele pomysłowych ręcznie wykonanych dzieł.

Tradycyjnie, od poniedziałku do piątku (5-9 grudnia), odbywać się będą darmowe warsztaty rękodzieła dla zapisanych wcześniej uczestników. W tej edycji Fundacja zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia z tworzenia skarbonek, kalendarzy, styropianowych bombek oraz lepienia z gliny (ceramika). Zestaw warsztatów jest codziennie taki sam, więc wystarczy wybrać jedno popołudnie, aby spróbować, popatrzeć, nauczyć się i kreatywnie spędzić czas z nowymi doświadczeniami. Podczas spotkań prowadzący prezentuje własne wykonane specjalnie na ta okazję dzieła, opowiada o procesie twórczym oraz pomaga w utworzyć w tej technice własne dzieła uczestników.

Zapisy na darmowe warsztaty odbędą się 3 i 4 grudnia (podczas kiermaszu) na parterze kina.

Ręki Dzieła Fest odbywa się pod patronatem Miasta Wrocław, we współpracy z kinem Nowe Horyzonty.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM RĘKI DZIEŁA FEST:

3-4 grudnia, godz. 12-20 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła  oraz zapisy na darmowe warsztaty /parter i I piętro kina Nowe Horyzonty/

3 grudnia, godz. 15-18 – świąteczny koncert akustyczny: Marta Kołodziejczyk /parter kina Nowe Horyzonty/ oraz darmowa akcja dla dzieci z tworzenia kreatywnych ozdób choinkowych i ubieranie kinowej choinki /I piętro/

7-11 grudnia, godz. 16-19 – darmowe warsztaty*: 

  • Skarbonki
  • Kalendarze
  • Glina
  • Ozdoby Styropianowe

/drugie piętro kina Nowe Horyzonty/

10-11 grudnia, godz. 12-20 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła  oraz zapisy na darmowe warsztaty /parter i I piętro kina Nowe Horyzonty/

* Bloki warsztatowe codziennie są takie same, uczestnictwo w warsztacie to jedno popołudnie a mnóstwo zabawy i satysfakcji:) Zajęcia odbywać się będą na piętrach kina, w wyznaczonych popołudniowych godzinach (16-19), każdy warsztat trwać będzie ok. 60-120 minut. Warsztaty skierowane są dla dzieci i dorosłych.

 

Lokalizacja

Kino Nowe Horyzonty

Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław

Komentarze