Wrocławskie Dni Recyclingu

Wrocławskie Dni Recyklingu

Jeszcze do końca października 2017 r. zespoły ze szkół wrocławskich mogą wziąć udział w Grze Miejskiej organizowanej w ramach Wrocławskich Dni (Elektro)Recyklingu.

Nauczyciele i młodzież z tutejszych szkół już od 8 lat chętnie biorą udział w konkursie, ceniąc go za ciekawą formę. Konkurs wymaga bowiem spaceru w sercu miasta w poszukiwaniu plansz, a zadania pozwalają na wykorzystanie różnorodnych umiejętności i szerokiej wiedzy ogólnej uczniów.

Gra ma formę podchodów. Kilkunastoosobowe zespoły mają za zadanie znaleźć ukryte w różnych punktach miasta plansze z zadaniami. Dodatkowo dla chętnych w dniu 27 października w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul. Kołłątaja zorganizowane będą warsztaty tworzenia przypinek i magnesików na lodówkę. Cała akcja pomyślana jest tak, że młodzież niejako „przy okazji” bardzo atrakcyjnej formy spędzania czasu uczyła się zasad prawidłowej segregacji odpadów. Dopełnieniem całości jest planowana kampania medialna oraz spot edukacyjny, który będzie można zobaczyć ok. 200 tys. razy w środkach masowego transportu we Wrocławiu.

Organizatorzy wierzą, że to dzieci i młodzież mają największy wpływ na naszą przyszłość oraz potrafią zmotywować najbliższych do zmiany przyzwyczajeń. Odpady są surowcami wtórnymi, a odpowiednio z nimi postępując zyskujemy naprawdę wiele dla naszej Planety – to najważniejsze założenia Akcji. W tegorocznej edycji nacisk jest położony na postępowanie z odpadami komunalnymi – głównie opakowaniami. Organizatorzy rozprawiają się z mitami na ten temat, pokazują, że opakowania są cennym surowcem wtórnym, ale należy wiedzieć, co można a czego nie można poddać recyklingowi oraz, że odpady mają różną… jakość, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę.

Podsumowanie akcji i wręczenie nagród odbędzie się 12 grudnia.

Organizatorami Akcji są Urząd Miasta, Wydział Środowiska i Rolnictwa oraz firma Tetra Pak Sp. z o.o. Partnerem Akcji jest Zespół Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Tradycyjnie też Honorowy Patronat nad Akcją objął Pan Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia.

Więcej na: www.wdr.org.pl

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze