FILTRUJ
Jak brzmi park wczesną wiosną? Już w niedzielę, 11 maja, będzie można przekonać się o tym podczas warsztatów rodzinnych, które zorganizujemy w parku im. Lesława Węgrzynowskiego w ramach programu „Postęp a Sezony w parku”.
Zapraszamy na warsztaty rodzinne, by razem z nami nasłuchiwać dźwięków w parku im. Lesława Węgrzynowskiego. Rozpoczną je ćwiczenia z głębokiego słuchania, przygotowane przez Martę Konieczną. W ten sposób osoby uczestniczące wyostrzą jeden ze swoich zmysłów – słuch. Słuchając ptaków, spróbują też je naśladować i opisać wydawane przez nie dźwięki.
Wraz z Łukaszem Iwaniukiem będą z kolei rozpoznawać i nazywać występujące w parku gatunki ptaków, a także pracować nad ich opisem, który w ten sposób stanie się audiodeskrypcją. Zapis tych działań posłuży jako podstawa do stworzenia artystycznego słuchowiska, opierającego się na improwizacji, nagraniach terenowych i audiodeskrypcji.
Nie zawsze będzie nam sprzyjać pogoda, dlatego może się zdarzyć, że przeniesiemy się do galerii lub na inny dzień. Aktualne informacje znajdziecie na stronie wydarzenia: [LINK].
Krytyczka muzyczna i animatorka kultury dźwiękowej. Na co dzień pracuje we Wrocławskim Instytucie Kultury. Łukasz Iwaniuk – nauczyciel biologii w V Liceum we Wrocławiu, badacz nietoperzy i popularyzator wiedzy przyrodniczej.
Graficzka, edukatorka i animatorka kultury. Pracuje w BWA Wrocław.
Wydarzenie organizowane jest w ramach drugiej edycji programu publicznego „Postęp a Sezony w parku”, przygotowanego przez BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej. W jego ramach odbędą się też spacery, wykłady oraz działania artystyczne dla dorosłych i rodzin z dziećmi.
„Od wiosny do jesieni tego roku zapraszamy do parku im. Lesława Węgrzynowskiego, sąsiadującego z przyszłą siedzibą BWA Wrocław, by poznać tę okolicę historycznie, społecznie i przyrodniczo. Wsłuchamy się w dźwięki otoczenia, porozmawiamy o industrializacji tego obszaru, zastanowimy się nad jego współczesnością. Do programu zaprosiłyśmy specjalistki i specjalistów z różnych dziedzin, artystki i artystów, architektki i architektów, by wraz z mieszkańcami i mieszkankami odkryć to miejsce na nowo” – opowiadają Iwona Kałuża, Joanna Synowiec i Magdalena Weber, kuratorki programu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Kolejowa, Wrocław 53-510