wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Śmieciory czają się krzaczorach! Po zimie rzeka potrzebuje naszej pomocy. Posprzątajmy nad rzeką i podziwiajmy jej piękno w pełnej krasie. Nad brzegami jest dużo dziwnych okazów – butelki, plastikowe worki, puszki, pety (!) czy nawet jakieś buty. Tak nie powinno być.

Damy Wam specjalne Śmieciopożeracze (czyli nasze świetne chwytaki), worki, rękawiczki i pokażemy gdzie jest najwięcej śmieciorów. Wyruszcie w teren (zapowiada się fantastyczna pogoda) aby zrobić pięknie nad rzeką

Kaczka Maryla i Czapla Agata

Rzeka to dom wielu stworzeń – człowiek jest tu tylko gościem. Mieszkają tutaj Kaczka Maryla, Czapla Agata, Karpica Karolina, Ważka Kinga, Ślimak Emil, Sum Grześ, Łabędź Franek, Wydra Maja, Mewa Martyna, Wrona Ania, Pajęczyca Klaudia i wiele, wiele innych. To dla nich sprzątamy.

Gdzie sprzątamy

Nad brzegami i w szuwarach, tak aby wiatr nie zwiał śmieci do rzeki. Rzeka Oława w kierunku Mostu Oławskiego (tuż za nim jest dziki teren zasypany śmieciami), okolice Mostu Grunwaldzkiego i pobliskie skwery. Zróbmy pięknie nad rzeką!

Miejsce

  • Odra Centrum

    wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław 50-406

ZDJĘCIA

  • Kliknij, aby powiększyć
    Sprzątamy Rzeki Wrocławia
  • Kliknij, aby powiększyć
    Sprzątamy Rzeki Wrocławia

Zobacz także