FILTRUJ
Jeśli fascynuje Cię architektura, uwielbiasz tworzyć, projektować i eksperymentować z przeróżnymi materiałami, to nasze warsztaty są stworzone właśnie dla Ciebie! Tym razem wyruszymy w podróż po wyjątkowych domach – od lodowych pałaców, przez pustynne oazy, aż po futurystyczne domy przyszłości. Dowiemy się, jak ludzie na całym świecie dostosowują się do swojego otoczenia, jak radzą sobie z ekstremalnymi warunkami i w jaki sposób czerpią inspiracje z natury. Poznamy tajemnice domów mobilnych, pływających oraz budynków harmonijnie wkomponowanych w krajobraz. Nasze warsztaty to idealna okazja, by połączyć kreatywną zabawę z pasją do odkrywania!
Czy dom może być jak maszyna? Co sprawia, że można go do niej porównać? Podczas tego warsztatu odkryjemy modernistyczne koncepcje, które zmieniały podejście do projektowania budynków. Dowiemy się, co oznacza, że „dom jest maszyną do mieszkania”, a następnie zaprojektujemy własne domy pełne funkcjonalnych i nowatorskich rozwiązań.
Jak w ekstremalnym mrozie stworzyć ciepłe, przytulne schronienia? Wyruszamy na krańce świata, gdzie ludzie od wieków tworzą konstrukcje nie tylko z lodu i śniegu. Poznamy tajniki budowy arktycznych schronień i lodowych domów. Na warsztatach uczestnicy zaprojektują i wybudują własną konstrukcję inspirowaną mroźną architekturą.
Pustynne słońce, gorący piasek i brak wody – jak w takich warunkach stworzyć dom idealny? Podczas zajęć poznajmy tajemnice architektury pustynnej i wybudujemy konstrukcje, które poradzą sobie z piekielnym upałem. Gotowi na wyzwanie?
Jak tworzyć domy, które w pełni współgrają z naturą? Podczas zajęć dowiemy się, jak budować ekologiczne konstrukcje z materiałów takich jak drewno, glina czy bambus. Sprawdzimy, jak inspirująca może być przyroda i zaprojektujemy własne domy idealnie wkomponowane w naturalny krajobraz.
Co zrobić, gdy dom jest potrzebny szybko, tylko na chwilę? Podczas warsztatów poznamy tajniki architektury tymczasowej, od namiotów po kapsuły ratunkowe i domy dla uchodźców. Następnie będziemy projektować i budować własne, tymczasowe konstrukcje z dostępnych materiałów.
Czy można mieszkać na wodzie? Na warsztatach odkryjemy świat pływających domów, wodnych miast i budowli unoszących się na falach. Zainspirujemy się rozwiązaniami z takich miejsc jak Wenecja czy Amsterdam, a także współczesnymi projektami domów dla terenów zalewowych.
Arktyczne mrozy, wulkaniczne krajobrazy lub kosmiczna próżnia – czy można mieszkać w takich warunkach? Na warsztatach prawdziwe wyzwanie – projekty domów, które poradzą sobie w najbardziej ekstremalnych miejscach na Ziemi i poza nią.
Dom na kołach, w walizce, a może na plecach? Poznamy niezwykłe projekty domów mobilnych, które mogą podążać za swoimi mieszkańcami. Zadaniem uczestników będzie stworzenie funkcjonalnych domów, które można zabrać ze sobą wszędzie.
Jak będą wyglądały domy za sto lat? Zastanowimy się, jak technologia zmienia architekturę i jakie rozwiązania mogą pojawić się w przyszłości. Druk 3D, domy samowystarczalne, ekologiczne rozwiązania – to wszystko stanie się inspiracją do zaprojektowania własnych futurystycznych konstrukcji.
Liczba miejsc jest ograniczona. Na każde warsztaty obowiązują zapisy.
Więcej info: 71 347 50 55 | 511 146 221 | [email protected]
Dzieci i młodzież uczestniczą w warsztatach samodzielnie.
Miejsce zbiórki i odbioru dzieci – Visitor Centre w Hali Stulecia (wejście D9, tuż obok wejścia głównego).
Wystawowa 1, Wrocław 51-618