FILTRUJ
W ramach programu Szkoły Sąsiedzkich Spacerów zapraszamy na serię wykładów dotyczących historii miasta. Przed nami czwarte spotkanie, podczas którego o historii i przyszłości wrocławskich osiedli opowie nam Łukasz Medeksza, zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Zrównoważonego Rozwoju we wrocławskim urzędzie miejskim.
Z ilu miast składa się Wrocław? Jak i kiedy się rozrastał? Skąd wzięły się jego osiedla i jakie miały funkcje? Czym dziś jest i czym może być „wrocławskie osiedle”? Autor spróbuje odpowiedzieć na te – i podobne – pytania. Opowie też o wiecznej policentryczności Wrocławia. I o tym, w jaki sposób tematyka osiedlowa przyświeca obecnej i przyszłej strategii miasta.
Łukasz Medeksza – zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Zrównoważonego Rozwoju we wrocławskim urzędzie miejskim. W tej roli odpowiada m.in. za strategię Wrocławia i za coroczne raporty o stanie miasta. Członek zarządu METREX – paneuropejskiej sieci regionów i miast metropolitalnych. Współpracownik Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich. Z wykształcenia kulturoznawca
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Organizatorem Szkoły Sąsiedzkich Spacerów jest Wrocławski Instytut Kultury – instytucja nowego typu: wspierająca niszowe, niekomercyjne inicjatywy; badająca sektor kultury i rozwijająca kompetencje jego twórców i twórczyń; tworząca sieci współpracy; organizująca nieszablonowe wydarzenia kulturalne.
Wrocławski Instytut Kultury jest miejską instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Wrocław.
Świdnicka 8b, Wrocław