Dziecko Przyszłości - program

DZIECKO PRZYSZŁOŚCI 3 Ogólnopolska Konferencja Montessori we Wrocławiu

Eksperci i sympatycy nauki Marii Montessori w sercu Wrocławia. Już 17 i 18 marca 2023 w OH Kino odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń dla edukatorów, rodziców oraz osób zarządzających placówkami edukacyjnymi – 3 Ogólnopolska Konferencja Montessori DZIECKO PRZYSZŁOŚCI.

W odważny sposób podejmiemy ważne tematy dotyczące edukacji. Tak, jak uczyła nas Maria Montessori, z uważnością przyjrzymy się nam, dorosłym oraz środowiskom, w jakich żyjemy. Spojrzymy na nie, jak na małe ekosystemy, w których niezbędna jest równowaga. Prelegenci konferencji to osoby pracujące w różnych dziedzinach życia: edukacji, medycynie, biznesie, nauce i sztuce. Poszerzymy perspektywę, poznamy różne punkty widzenia, bo nie znamy jednej właściwej odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania.

Chcemy rozmawiać, wyciągać wnioski i wiedzieć więcej. Wierzymy, że tylko w taki sposób możemy stanąć przed naszymi uczniami i zaproponować im dialog, aby wspólnie szukać lepszego jutra. Chcemy przyjrzeć się potrzebom dzieci we współczesnym świecie i … przyszłości świata w ogóle. Organizator konferencji - Fundacja Dolnośląskie Centrum Edukacji Montessori jest pionierem edukacji Montessori na Dolnym Śląsku, założycielem pierwszego w powojennym Wrocławiu przedszkola Montessori.

Konferencję poprowadzi red. Dariusz Bugalski, znany z radiowej Trójki i serii podcastów K3. Wśród prelegentów, m.in. dr Konrad Ambroziak, dr Jarosław Jendza, prof. Przemysław Wiszewski, Andrzej Horyza, Roman Jędrkowiak, Ewa Brzóska- Konkol, Agnieszka Barbasiewicz, Artur Sawicki oraz edukatorzy i praktycy Montessori.

Czy uda nam się zatrzymać topnienie lodowców i topnienie „płatków śniegu”?

Program oraz bilety dostępne 

Lokalizacja

OH Kino Wrocław

Powstańców Śląskich 2-4, 50-023 Wrocław

Komentarze