Znana twarz sprzedaje się lepiej – o ryzykach prawnych wykorzystywania cudzego wizerunku

Znana twarz sprzedaje się lepiej

Podczas webinaru uczestnicy odpowiedzą na pytania: Czy wizerunek to tylko twarz? Czy można wykorzystać wizerunek koleżanki w filmiku na Youtube lub TikTok? Co się dzieje kiedy postać na produkcie, postać z książki, filmu czy gry video jest podobna do znanej, żyjącej osoby? Czy pracodawca może wykorzystywać wizerunek pracownika? Czy można wykorzystać wizerunek osoby zmarłej / historycznej? Na co uważać korzystając z cudzego wizerunku, żeby nie wpaść w kłopoty?

Prelegentki:

Lena Marcinoska-Boulangé adwokat, partner Zajmuje się prawem własności intelektualnej, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji i prawem internetu.

Reprezentuje klientów przede wszystkim w cywilnych sporach sądowych i sporach domenowych. Uczestniczy w postępowaniach administracyjnych, a także w przygotowaniu i negocjowaniu ugód oraz różnego rodzaju umów. Doradza startupom. dr Monika A. Górska, LL.M. radca prawny. Doradza klientom m.in. w sprawach dotyczących znaków towarowych, praw autorskich oraz zwalczania czynów nieuczciwej konkurencji. Zajmuje się też doradztwem w procesach dotyczących komercjalizacji wiedzy.

Pracuje dla klientów polskich i zagranicznych działających w różnych sektorach biznesu, takich jak farmacja, nowe technologie czy IT.

Link do rejestracji.

Zapisani uczestnicy, na godzinę przed webinarem, otrzymają na adres mailowy przypomnienie o wydarzeniu. Pamiętaj, podaj poprawny adres mailowy.

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze