Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Tarczy 6.0

Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Tarczy 6.0

5 stycznia odbędzie się spotkanie online z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu, którzy opowiedzą m.in. o zasadach ubiegania się o pomoc w ramach rządowych Tarcz antykryzysowych (również najnowszej Tarczy 6.0). Organizatorami wydarzenia są Dolnośląska Izba Gospodarcza i Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego.   

Od 19 grudnia, mikro i mali przedsiębiorcy mogą korzystać z nowego instrumentu pomocowego w ramach rządowej Tarczy 6.0. To bezzwrotna dotacja w wysokości do 5 tys. złotych skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców z branż, które zostały najbardziej dotknięte ograniczeniami wprowadzonymi w związku z sytuacją epidemiczną m.in.: gastronomia, handel detaliczny (targowiska, bazary), sport (siłownie, fitness, baseny, uzdrowiska), turystyka i branża kulturalno-rozrywkowa.

Poza narzędziami wprowadzonymi w grudniu, przedsiębiorcy nadal mogą skorzystać z form wsparcia przewidzianych w poprzednich tarczach antykryzysowych, m.in. mikropożyczki, dofinansowania wynagrodzeń i prowadzenia działalności gospodarczej.

O zasadach ubiegania się o te instrumenty oraz o najczęściej pojawiających się pytaniach i problemach w trakcie wypełniania wniosków opowiedzą eksperci z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu:

  • Maciej Sałdacz - Zastępca Dyrektora ds. Marketingu Usług Urzędu
  • Agnieszka Wróbel - Kierownik Działu Instrumentów Rynku Pracy

Program spotkania

  • 10.00 -10.15: wprowadzenie, krótkie posumowanie dotychczasowej realizacji tarczy przez PUP Wrocław;
  • 10.15-10.45: pożyczka dla mikroprzedsiębiorstw (art. 15zzd), dofinansowanie wynagrodzeń (art. 15zzb), dofinansowanie działalności gospodarczej (art. 15zzc) - zasady ubiegania się o pomoc, najczęściej pojawiające się problemy we wnioskach, pytania i odpowiedzi;
  • 10.45-11.00: Tarcza 6.0 - dotacja do kwoty 5 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż (zasady ubiegania się o wsparcie, jak złożyć wniosek, pytania i odpowiedzi).

Rejestracja

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Aby zarejestrować się na webinar, wypełnij formularz dostępny na stronie.

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze