NVC - Porozumienie bez przemocy - kurs podstawowy 30h

Wydarzenie wstrzymano. NVC: Porozumienie bez przemocy – kurs podstawowy

Wydarzenie wstrzymano

Jeśli chcesz:  lepiej rozumieć i szczerze wyrażać siebie,  empatycznie odbierać innych,  potrafić mediować w konflikcie, a w efekcie mieć GŁĘBSZE i BARDZIEJ SATYSFAKCJONUJĄCE RELACJE,  ten trening może być dla Ciebie. 

Praktyka metody NVC transformuje człowieka w kierunku: – bycia podmiotem, a nie przedmiotem wobec działań i reakcji innych ludzi, – bycia bardziej współodpowiedzialnym za siebie, innych, naturę, zasoby, – działań motywowanych chęcią spełniania naturalnych potrzeb, a nie siłą strachu (np. przed oceną innych), wstydu, złości czy... kulturą, – wzbudzania autentycznego szacunku zamiast wzmacniania strachu i posłuszeństwa, często mylonego w naszej kulturze z szacunkiem; – życia w równowadze, która jest rezultatem spełnianych potrzeb oraz wspierania balansu u innych.

Czego możesz się spodziewać? Podczas treningu poznasz i poćwiczysz:

1. Słuchanie i słyszenie drugiej osoby, a nie głównie siebie.

2. Rozpoznawanie blokad komunikacyjnych (np. generalizacje, porównania, oceny, przekonania) oraz umiejętność ich przeformułowania.

3. Jasne postrzeganie faktów, wolne od fantazji umysłu lub ocen kulturowych.

4. Nazywanie stanów emocjonalnych.

5. Uświadomienie sobie około 100 naturalnych potrzeb, których regularne nasycanie decyduje o naszym spokoju, balansie i jakości życia.

6. Formułowanie wyraźnych próśb, które uwzględniają potrzeby wszystkich, by dzięki temu mogły być chętnie spełnione (zamiast żądań).

7. Uwalnianie się od przywiązania tylko do jednej strategii (która może nie spełniać innych potrzeb własnych lub innych osób).

8. Podejmowanie decyzji z uwzględnieniem potrzeb (a nie własnych myśli, czy opinii innych osób).

9. Odmawianie z zachowaniem zaufania w relacji.

10. Przyjmowanie odmowy z empatią bez ignorowania swoich potrzeb. 11. Użycie odpowiedniej siły w celu ochrony.

12. Przekazywanie wartościowej informacji zwrotnej.

13. Odbieranie krytyki jako informacji zwrotnej.

14. Bezpieczne i pełne wyrażanie złości, a potem usuwanie jej przyczyn.

15. Zrozumienie dla czyjejś złości, krzyku i udzielanie pomocy.

16. Wyrażenie i praktyka wdzięczności.

17. Wysmucanie (żałoba) w obliczu niespełnionych potrzeb, nieudanych strategii czy straty.

18. Doświadczanie duchowości w kontakcie empatycznym.

Trening ma charakter praktyczny. Zagadnienia są krótko przedstawiane przez trenerkę, jest przestrzeń na kilka pytań, czasem na dyskusję. Każda umiejętność jest demonstrowana przez prowadzącą, po czym ćwiczona w małych grupach, czasem na forum. Następnie wyciągane są z tych doświadczeń wnioski, a uczestnicy są przygotowywani do wykorzystania tych umiejętności w życiu. Pracujemy tylko na autentycznych przykładach uczestników i trenerki. Kiedy?

5 dni weekendowych: 7-8.03, 21.03 i 4-5.04.2020 godziny: 10.00-13.00 i 13.30-16.30 Gdzie? Centrum Jogi i Samorealizacji Biała Sowa, ul. Różyckiego 1c/425, Wrocław (vis a vis Parku Szczytnickiego, 300 m od Wieżowców „Ołówek” i “Kredka”).

Koszt? 1450 zł osoba. Przelanie kwoty na konto Organizatora oznacza wykupienie miejsca. Prosimy o wpłaty za całość treningu przed pierwszym spotkaniem. Jeśli cena jest dla kogoś jedyną barierą uczestnictwa, prosimy o kontakt z Organizatorem. Jak się zapisać? Kontakt i zgłoszenia: 667 654 615 O trenerce Agnieszka Pawlik jest trenerką certyfikowaną przez The Centre for Nonviolent Communication, USA (www.cnvc.org). Szkoli od ponad 20 lat, w tym 10 lat z NVC.

Pracowała w 28 krajach, na 4 kontynentach. Pomagała odbudować życie ludzi po stracie, jak również uratować wiele związków i biznesów. Pracuje głównie dla organizacji biznesowych, czasem w obszarze rozwoju osobistego. Jest praktykiem NVC. Wychowuje trzech synków. 

Lokalizacja

Centrum Jogi i Samorealizacji Biała Sowa

Różyckiego 1c/425,  Wrocław

Komentarze