„Co kryje się w ciemnej komnacie?” – warsztaty fotograficzne

„Co kryje się w ciemnej komnacie?” – warsztaty fotograficzne

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na warsztat fotograficzny dla dorosłych w ramach cyklu „Światłoczułe”, podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z techniką fotografii otworkowej.

Do zrobienia oryginalnej fotografii nie potrzeba specjalistycznego sprzętu. Czasem nawet nie trzeba aparatu. Brzmi niewiarygodnie? Podczas warsztatów w Muzeum Pana Tadeusza będziemy wykonywać zdjęcia w technice fotografii otworkowej. W części teoretycznej dowiemy się kiedy, kto i do czego stosował camerę obscurę oraz jak można samemu wykonać prosty aparat fotograficzny. Następnie samodzielnie wykonamy zdjęcia otworkowe i samodzielnie wywołamy je w muzealnej ciemni.

  • prowadzenie: Kinga Łaska
  • wstęp 25 zł, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne w kasach muzeum oraz online

Warsztaty praktyczne z elementami teoretycznymi z cyklu „Światłoczułe” są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych fotografią – zarówno tych rozpoczynających przygodę, jak i tych, których znudziło cyfrowe zapisywanie obrazu i chcieliby sięgnąć źródeł oraz wzbogacić warsztat o analogowe techniki. 

W ramach cyklu zajmiemy się dawnymi technikami fotograficznymi. Będziemy szukać głębi ostrości, podglądać Słońce, zdobędziemy wiedzę na temat tajemniczych substancji znajdujących się w ciemni fotograficznej. 

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze