Czarna komedia | Warsztaty aktorskie dla dorosłych

Czarna komedia – Warsztaty aktorskie dla dorosłych

Do udziału w projekcie Muzeum Pana Tadeusza zaprasza osoby dorosłe, które chcą oswoić się z występowaniem na scenie, przełamać nieśmiałość, poćwiczyć, aktorskie interpretowanie tekstów, swobodne użycie głosu, gestów i ruchów ciała oraz rozpoznawanie własnych i cudzych emocji, a także wzmocnić kreatywność i spędzić czas na twórczym działaniu w przyjaznej atmosferze.

  • 30 listopada–1 grudnia 2019 (sobota–niedziela), godz. 12.00–16.00
  • prowadzenie: Beata Rakowska
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: gabinetliteracki@ossolineum.pl

Bawiąc się językowymi kodami, połączymy narzekanie literackie z własnym, doprawiając czarnym humorem z domieszką absurdu. W dzisiejszych czasach oficjalnego kultu zdrowia i sportowej kondycji, ciało niedomagające jest wręcz politycznym manifestem. Nie bagatelizujemy narzekania, mamy świadomość, że jest ono rodzajem konfrontacji z żalem lub lękiem. Spełnia różne funkcje, między innymi wzmacnia ekspresję oraz pomaga podtrzymać więzi z innymi ludźmi. Prz tym, często, mniej lub bardziej świadomie jest grą aktorską (westchnienia, gesty, wyrazista mimika). Podczas warsztatów wykorzystamy jego twórczy potencjał.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza, Teatr Polski we Wrocławiu, Kino Polska, Studio Filmowe KADR, Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z.o.o., Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

fot. „Posążek boga ironii” – warsztaty teatralnew ramach Wrocławskich Dni Seniora w Muzeum Pana Tadeusza
fot. Kinga Łaska

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze