Muzyczny Dzień Mamy

Muzyczny Dzień Mamy w Arkadach Wrocławskich

W Arkadach Wrocławskich odbędzie się Muzyczny Dzień Mamy. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Narodowym Forum Muzyki. W programie m.in. kreatywne warsztaty dla dzieci, nauka kołysanek, wspólne śpiewanie oraz koncert kwartetu muzycznego.

Muzyka jest niezwykle ważna w rozwoju dziecka. Stymuluje ona naukę języka, wzbogaca i pogłębia relacje rodziców z maluszkiem, a także wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny. Warto więc oswajać pociechy z muzyką już od najmłodszych lat, a nawet kiedy są jeszcze w brzuchu mamy. Już bowiem po dwudziestym tygodniu ciąży dziecko słyszy, a z biegiem czasu zaczyna rozpoznawać głos matki i inne dźwięki - w tym muzykę. Podczas Muzycznego Dnia Mamy w Arkadach Wrocławskich wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu oraz w licznych zajęciach i konkursach przygotowanych przez nauczycieli Narodowego Forum Muzyki.

Na najmłodszych czekać będą m.in. warsztaty, podczas których z pozornie bezużytecznych przedmiotów i odpadów stworzą instrumenty. Odbędą się też zajęcia śpiewu dla rodziców i dzieci oraz mam spodziewających się potomstwa. A na specjalnie przygotowanej scenie wystąpi kwartet muzyczny. W trakcie wydarzenia będą rozdawane śpiewniki z kolorowankami powstałe w ramach kampanii społecznej „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. Z pewnością będą one świetnym towarzyszem zabaw, spotkań oraz rodzinnych wyjazdów.

Muzyczny Dzień Mamy odbędzie się 26 maja, w godzinach 12.00-18.00, na poziomie 0 galerii, w pobliżu wejścia od strony ul. Powstańców Śląskich.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Lokalizacja

Arkady Wrocławskie

Powstańców Śląskich 2-4, 53-333 Wrocław

Komentarze