Finał akcji „Poruszaj się z nami”

Remisowym wynikiem 1:1 zakończył się mecz wieńczący kampanię społeczną Śląska i MPK Wrocław „Poruszaj się z nami”.  Na wspólnym treningu z zawodnikami Śląska Wrocław frekwencja wyraźnie dopisała - podobnie jak dobre humory wszystkich jego uczestników.

  • fot: slaskwroclaw.pl

  • fot: slaskwroclaw.pl


Zbiórka dla chętnych do wzięcia udziału we wspólnym treningu z ekstraklasowymi piłkarzami wyznaczona była na poniedziałek na godz. 16.00, ale już na pół godziny przed jej planowanym terminem pod budynkiem klubowym przy ul. Oporowskiej zaczął zbierać się spory tłum. Na finałowe poruszanie się z zawodnikami Śląska Wrocław przybyło wielu fanów zielono-biało-czerwonych i to nie tylko  tych najmłodszych!

Chętnych do wzięcia udziału w meczu było tak wielu, że organizatorzy musieli podzielić ich na dwie drużyny, do których przynależność wyznaczana była względem wieku. Tak więc dwudziestka dwójka „starszych” zmierzyła się z jedenastką Trójkolorowych. Za sprawą zaangażowania gości, mecz zakończył się remisem 1:1, a gola dla WKS-u zdobył Mariusz Pawełek. Kapitan Śląska Wrocław podłączył się ambitnie do rzutu rożnego i precyzyjnym uderzeniem głową zdobył bramkę.

W meczu z grupą „mniejszych” uczestników treningu wynik był już sprawą mniej istotną, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość zagrania z idolami.

Zgłoś uwagę