Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej od 22 października

Festiwal, podczas którego będziemy mogli zapoznać się z kulturą i sztuką Białorusi, ma pokazać mieszkańcom Wrocławia, jak wiele nas łączy, a jak mało dzieli. Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej odbędzie się od 22 do 24 października we Wrocławiu. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

  • Fragment plakatu Festiwalu Niezależnej Kultury Białoruskiej


W piątek (22.10) o godz. 17 w Domku Miedziorytnika (ul. Świętego Mikołaja 1) otwarcie dwóch wystaw – „Istoty” Marii Stankiewicz oraz „Chleb nasz powszedni” Siergeja Belaoki. O godz. 18 w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) wieczór poezji Andreja Chadanowicza, a o 19.30 autorski spektakl Ariny Chłus w reż. Julii Siemaszki.

W sobotę (23.10) wydarzenia w Centrum Historii Zajezdnia (ul. Grabiszyńska 184). O godz. 16 otwarcie wystawy plakatów „Żywie Białoruś”, o 16.30 sztuka piaskografii, o 17 pokaz filmu „Rozkaz 00485. Szlakiem prawdy” oraz lekcja prof. Mikołaja Iwanowa, a o g. 19 pokaz nagrania spektaklu „Paulinka” grupy „Kupalaucy”. Będą także zajęcia dla dzieci (sitodruk i witraż).

Ostatni dzień, niedziela 24 października, to spotkanie w Starym Klasztorze. O godz. 17 czytanie performatywne sztuki Alaksieja Masko „Aisling” w reż. Julii Siemaszki, a o 19 koncert legend białoruskiego protestu: Nasty Niakrasavej oraz Zmiciera Wojciuszkiewicza.

X Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej we Wrocławiu

X Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej we Wrocławiu

Wystawa / Spektakl / Koncert
Termin od 22 października 2021 do 24 października 2021

Miejsce Domek Miedziorytnika

Zobacz


Zgłoś uwagę