ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów to coroczne święto miłośników najmocniejszych wrażeń w kinie. W ostatni piątek października pokazane zostaną cztery demoniczne i przerażające filmy, wybrane spośród tych, które w ostatnich miesiącach miały premierę w polskich kinach.


Z wielkiego ekranu na kinową salę zstąpią nieczyste moce i upiorne dusze, które z pomocą zatrważających scen grozy wzbudzą lęk nawet u najodważniejszych widzów.

Podczas Maratonu Grozy i Horrorów zostaną zaprezentowane cztery mroczne produkcje:

- trzymający w napięciu ŁOWCA CZAROWNIC

- upiorny DEMON

- budząca niepokój SZUBIENICA,

- diaboliczne TAŚMY WATYKANU.

 

ENEMEF: NOC GROZY I HORRORÓW odbędzie się 30 października jednocześnie w obu wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 5 rano

 

Ceny biletów:

- 21 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl

- 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC

- 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych

- 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

- 33 zł: cena normalna

 

 Filmy, które zobaczymy:

 „Łowca czarownic”

The Last Witch Hunter, USA 2015, 106'

reżyseria: Breck Eisner

scenariusz: Cory Goodman, Melisa Wallack

obsada: Vin Diesel, Elijah Wood, Rose Leslie, Julie Engelbrecht, Michael Caine

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnym świecie czarów i magii. Głównym bohaterem jest Kaulder (Vin Diesel), który jest ostatnim łowcą wiedźm i czarowników. Dzielny wojownik zdołał pokonać potężną królową czarownic, która potajemnie zostaje wskrzeszona i szuka zemsty. Rozgrywa się potężna walka, która zadecyduje o dalszych losach ludzkości.

 

„Demon”

Polska, Izrael 2015, 94'

reżyseria: Marcin Wrona

scenariusz: Marcin Wrona, Paweł Maślona

obsada: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt, Katarzyna Herman

 

Piotr "Pyton" ma poślubić piękną Żanetę i zamieszkać z nią w domu, który dostali w prezencie od jej ojca. W przeddzień ślubu dochodzi do dziwnego zdarzenia, które kładzie cień na dalsze losy bohaterów. Mężczyzna znajduje nieopodal domu ludzkie szczątki, po czym traci przytomność. Kiedy wraca do siebie okazuje się, że makabrycznego znaleziska już nie ma, a on nie pamięta niczego z ostatnich kilku godzin. Gdy zaczyna się wesele, goście zauważają, że z panem młodym dzieje się coś niepokojącego...

„Szubienica”

The Gallows, USA 2015, 81'

reżyseria: Chris Lofing, Travis Cluff

scenariusz: Chris LofingT, ravis Cluff

obsada: Reese Mishler, Pfeifer Brown, Ryan Shoos, Cassidy Gifford, Travis Cluff

 

Akcja "Szubienicy" rozgrywa się w małym miasteczku. Przed dwudziestoma laty doszło tu do tragicznego wypadku podczas szkolnego przedstawienia. Uczniowie postanawiają zagrać tę samą sztukę teatralną w dniu rocznicy tragedii. Niestety okazuje się to nie najlepszym pomysłem, wydarzenia z przeszłości zdają się ożywać na nowo i dają jednoznacznie do zrozumienia, że pewne sprawy lepiej zostawić w spokoju i do nich nie wracać.

„Taśmy Watykanu”

The Vatican Tapes, USA 2015, 91'

reżyseria: Mark Neveldine

scenariusz: Christopher Borrelli

obsada: Olivia Taylor Dudley, Michael Pena, Dougray Scott, Djimon Hounsou

 

Ksiądz Lozano zajmuje się badaniem zagadkowego przypadku 27-letniej Angeli Hilme, która sprowadza nieszczęście na ludzi z jej otoczenia. Dziewczyna okazuje się być opętana. Kapłan, będąc bezradnym wobec zła, które zawładnęło Angelą, zwraca się z prośbą o pomoc do Watykanu. Na miejsce zostają wysłani doświadczeni egzorcyści, którym przyjdzie zmierzyć się ze starożytnym demonem o niewyobrażalnie potężnej mocy. To siła będąca ponad wszystkim, z czym dotąd mieli do czynienia.

Zgłoś uwagę