17 czerwca otwarcie sezonu wyścigowego na Partynicach

W środę – 17 czerwca – o godzinie 16.00 startuje długo wyczekiwany sezon wyścigów konnych we Wrocławiu. Program inauguracyjnego mityngu obejmuje siedem gonitw z licznymi i wyrównanymi stawkami, co zapowiada prawdziwie końską dawkę emocji.

 • fot. Agata Władyczka (WTWK Partynice)

  fot. Agata Władyczka (WTWK Partynice)


Podczas pierwszego dnia wyścigowego koni dosiadać będą czołowi polscy dżokeje, włącznie z czempionem Szczepanem Mazurem – bezapelacyjnie najlepszym, krajowym dżokejem ostatnich lat, który poza zwycięstwami na rodzimych torach (w tym roku wygrał już 19 gonitw, łącznie ponad 500) może się poszczycić również triumfami na wyścigach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Bez kibiców, za to z transmisją online

W związku z istniejącą sytuacją pandemiczną, otwarcie sezonu na Partynicach odbędzie się bez udziału publiczności. Organizatorzy zapraszają na transmisję online, którą będzie można śledzić na fanpage'u WTWK na Facebooku, na kanale WTWK na YouTube, jak i na stronie internetowej. torpartynice.pl. Zobaczymy tam wszystkie gonitwy dnia okraszone analizami ekspertów, jak i wywiadami z gośćmi studia wyścigowego.

Z dużym zainteresowaniem obserwowane będą zapewne występy rodzeństwa Fazzy Al Khalediah, zwycięzcy Qatar Arabian World Cup. W gronie debiutujących trzylatków czystej krwi arabskiej na starcie pojawi się jego półbrat Mayar Al Khalediah, a w gonitwie dla 4-letnich starszych arabów pobiegnie jego półsiostra Qadma Al Khalediah, dla której także będzie to debiut, a na obu koniach pojedzie Szczepan Mazur.

W gonitwie dla 4-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej Trim, ubiegłoroczny zwycięzca Wielkiej Partynickiej, przetestuje innych specjalistów od dłuższych dystansów – Kazala, Tanatosa, Percy’ego, Sygryda.

Czteroletnie i starsze folbluty rywalizować będą również na dystansie 1600 metrów, tutaj jednak w liczącej 13 koni stawce trudniej wskazać zdecydowanego faworyta. Dobrze w gonitwach na milę radziły sobie miejscowa Jarabina, służewiecka Szarratu czy wszechstronna Diora. Ciekawym koniem jest 8-letni Captain Aragorn, który w swojej długiej karierze wygrywał milerskie wyścigi nie tylko na Służewcu, ale także na słynnym podparyskim torze Chantilly.

Ciekawa rywalizacja trzyletnich folbutów

Interesująco zapowiada się rywalizacja trzyletnich folblutów, które jeszcze nie biegły. One również zmierzą się z dystansem jednej mili, a w stawce jest m.in. francuskiej hodowli Tonerre legitymujący się krótkodystansowym rodowodem – jego ojcem jest świetny sprinter Sidestep. Ciekawe pochodzenie ma też Lille – jej ojciec Silvaner wygrywał duże wyścigi w Niemczech, ścigał się z powodzeniem w Dubaju, a na krajowej arenie zwyciężył w Nagrodzie Prezydenta Wrocławia na Partynicach i w Nagrodzie Prezesa Totalizatora (wcześniej Prezesa Rady Ministrów) na Służewcu. Debiutujące arabskie trzylatki ścigać się będą w trzech gonitwach. Wspomniany Mayar Al Khalediah spotka się z dziewiątką rywali na dyst. 1400 m, zaś milę do pokonania będą miały konie krajowej hodowli oraz tzw. konie eksterierowe.

Do niezmiernie interesującej rywalizacji dojdzie w gonitwie dla starszych arabów, gdzie wzmiankowana debiutantka Qadma Al Khalediah spotka się z rywalami ze sporym już doświadczeniem na wyścigowej bieżni, jak Dodge, Aria Sf, Debby, Tracja czy Grease de Bozouls.

Program pierwszego dnia wyścigowego

 • 16.00 – konie w padoku
 • 16.30 – Nagroda 10000 zł – Międzynarodowa gonitwa eksterierowa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały. Dystans: 1600 metrów
 • 17.00 – Nagroda 14000 zł – Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały. Dystans 1600 metrów
 • 17.30 – Nagroda 10000 zł – Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB), które nie biegały. Dystans 1600 metrów
 • 18.00 – Nagroda 14000 zł – 0Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. Dystans 1600 metrów
 • 18.30 – Nagroda 10000 zł – Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały. Dystans 1400 metrów
 • 19.00 – Nagroda 16000 zł – Gonitwa II grupy dla 4-letnich i starszych koni. Waga 60 kg. Za każdą wygraną gonitwę od 1.01.2019 konie niosą 2 kg nadwagi. Klacze 4-, 5- i 6-letnie korzystają z 2 kg ulgi wagi. Nie jest stosowana ulga wagi za kategorie jeździeckie. Dystans 3200 metrów
 • 19.30 – Nagroda 9600 zł – Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy. Dystans 1907 metrów


Zgłoś uwagę