Drogi krajowe na weekend majowy

W weekend majowy na głównych trasach Dolnego Śląska na pewno będzie więcej samochodów. Już teraz musimy przygotować się na utrudnienia na trasie do Kudowy-Zdroju i przy punkcie poboru opłat na autostradzie A4.


Jak informuje wrocławski oddział GDDKiA kierowcy jadący w najbliższy weekend (1-3 maja) drogą krajową nr 8 mogą napotkać utrudnienia w związku z przebudową skrzyżowania w miejscowości Szczytna za Kłodzkiem. Wprowadzono tam ruch wahadłowy. Podczas majowego długiego weekendu na DK8 w Szczytnej ruch w pobliżu remontowanego skrzyżowania będzie sterowany ręcznie w godz. od 6.00 do 20.00. Między godziną 20.00 a 6.00 ruch będzie sterowany automatyczną sygnalizacją świetlną.
 - Jeżeli przed sygnalizacją świetlna będą tworzyły się zatory wprowadzane zostanie ręczne sterowanie ruchem - mówi Michał radoszko z GDDKiA.

Zarządca dóg krajowych zapowiada też, że żeby ulżyć kierowcom będzie reagował natychmiast na wzmożony ruch na placu Punktu Poboru Opłat w Karwianach na autostradzie A4. Operator systemu bramek ma wprowadzać dodatkowe procedury usprawniające przejazd przez PPO Karwiany w obu kierunkach. 

Więcej informacji na temat warunków panujących na drogach krajowych Dolnego Śląska można pozyskać pod całodobowym numerem Punktu Informacji Drogowej 19 111 oraz Zespołu Zarządzania Rychem wrocławskiego Oddziału GDDKiA + 48 71 715 67 10.

Zgłoś uwagę