3. Inwestycje
  4. Spółka WCT Spartan przeznaczyła w ostatnich latach na inwestycje około 24,5 miliona złotych. Co buduje teraz?
Po lewej: widok z góry na pneumatyczną halę piłkarską; po prawej: drewniana konstrukcja hali tenisowej Wrocław TV

Aktualnie Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan rozbudowuje dwa obiekty: wrotkarski na Nowym Dworze i tenisowy na Borku. Na prowadzone i zamknięte w ostatnich latach inwestycje spółka przeznaczyła około 24,5 miliona złotych.

Wiosną nieopodal parku Tysiąclecia ruszyła budowa placu (50 x 25 metrów) do jazdy na rolkach lub łyżwach. – Będzie to pełnowymiarowe boisko do gry w hokeja na rolkach respektowane przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Zimą będzie można je mrozić, aby służyło jako lodowisko – zapowiada Maciej Moczko, kierownik promocji i marketingu w spółce Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan.

Rozbudowa obiektu wrotkarskiego na Nowym Dworze

Plac, nazywany rolkowiskiem, powstaje przy nowym budynku z szatniami i wypożyczalnią rolek, którego budowa była pierwszym etapem inwestycji WCT Spartan. – Wykorzystuje ekologiczne technologie. Ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła, natomiast energię dostarczać będą w przyszłości panele fotowoltaiczne – informuje Maciej Moczko.

Drugą częścią inwestycji jest budowany obecnie plac do jazdy, który powinien być otwarty w grudniu – wtedy jako lodowisko. Łączny koszt dwóch etapów to około 16,5 miliona złotych.

To wszystko przy torze wrotkarskim wybudowanym przy ulicy Sukielickiej na The World Games 2017. Przypominamy, że na obiekcie jest 200-metrowy tor do jazdy szybkiej (niebieski) i 600-metrowy do jazdy ulicznej, rekreacyjnej (asfaltowy).

Inna spółka, Wrocławskie Inwestycje, niedawno zainwestowała około milion złotych w oświetlenie torów. Przy jednym stanęły 4 maszty z lampami, przy drugim 32 latarnie.

Budowa hali tenisowej przy parku Południowym

Kolejne miliony złotych – około 4,9 – Spartan przeznacza na trwającą budowę hali na obiekcie tenisowym przy ulicy Pułtuskiej (niedaleko parku Południowego). – Zamontowane zostały kotwy, do których została przymocowana łukowa konstrukcja z klejonego drewna. Pojawił się zarys przyszłej hali przykrywającej pięć kortów o twardej nawierzchni – informuje Maciej Moczko. – Zakończenie prac jest planowane na wrzesień, a to oznacza, że miłośnicy tenisa ziemnego będą mogli korzystać z obiektu także w sezonie jesienno-zimowym – dodaje.

Hala to jedna z trzech części inwestycji przy Pułtuskiej. Druga to wyburzenie starego i budowa nowego budynku z kasami, szatniami itp. Trzecia to zagospodarowanie zieleni otaczającej korty. Więcej w tekście „Rusza budowa hali tenisowej przy ul. Pułtuskiej. Ma być gotowa na przyszły sezon”.

Powiększ obraz: <p>Konstrukcja hali tenisowej przy ul. Pułtuskiej</p> Wrocław TV
Konstrukcja hali tenisowej przy ul. Pułtuskiej

Skatepark przy Tysiąclecia i hala piłkarska przy Lubińskiej

Spartan może pochwalić się także dwiema innymi inwestycjami. Pod koniec 2021 zakończyła się budowa skateparku przy parku Tysiąclecia za 858 tysięcy złotych. – Stanowi kolejną atrakcję powstającego tam centrum sportów wrotkarskich – zauważa Maciej Moczko.

Skatepark składa się z pięciu przeszkód służących do jazdy na deskorolce, BMX-ie, rolkach lub hulajnodze.

Druga z zakończonych to pneumatyczna hala (za ok. 2,4 mln zł), która przykryła boiska piłkarskie przy ul. Lubińskiej na Szczepinie. – Dzięki tej inwestycji jest możliwe korzystanie z tych boisk przez cały rok praktycznie od rana do wieczora – mówi Maciej Moczko.

Powiększ obraz: <p>Piłkarska hala przy ul. Lubińskiej</p> Wrocław TV
Piłkarska hala przy ul. Lubińskiej

Wcześniej spółka Spartan wymieniła nawierzchnię tych boisk z naturalnej na sztuczną.

Wszystkie te inwestycje Spartana warte są 25,5 miliona złotych, wliczając milion na oświetlenie torów od spółki WI.