wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Dramatyczna noc w okolicach mostu Grunwaldzkiego
Most Grunwaldzki we Wrocławiu - zdjęcie ilustracyjne. Fot. Oleksandr Poliakovsky
Most Grunwaldzki we Wrocławiu - zdjęcie ilustracyjne.

Akcja rozpoczęła się już chwilę po północy 1 stycznia. Do Odry z mostu Grunwaldzkiego wskoczył mężczyzna. A może wpadł? Może było ich dwóch? Zgłoszeń na numer 112 było kilka i różne opisy zdarzenia. Ratownicy w rzece nikogo nie znaleźli. Prawdopodobnie jeden mężczyzna wyszedł na brzeg.

Reklama

Pierwsze wezwanie w 2024 roku, minuta po północy! Wezwanie z CPR 112, do mężczyzny, który wskoczył do Odry z mostu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Na miejsce udały się wszystkie służby, policja, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz ratownicy medyczni. Łodzie policji i WOPR-u przeszukiwały rzekę. 

Jak informuje Dolnośląskie WOPR, "prawdopodobnie były dwa zdarzenia jednocześnie w tym samym rejonie. Pierwsza osoba, jak zeznali świadkowie, po kilku minutach płyniecia w rzece sama wyszła na brzeg - policja poszukuje tego mężczyznę. Drugą osobę wspólnie z łodzią Policji Wodnej i łodzią JRG1 PSP poszukiwaliśmy na akwenie przez godzinę, ale bez rezultatów."

Zgłoszenia były różne. Nikogo w rzece nie odnaleźliśmy. Nie było również ciała. Ustalenia cały czas trwają, przeglądamy monitoring z okolicy. Sprawdzamy, czy mężczyzna wpadł czy skoczył, czy wyszedł - zgłoszenia były różne.
komisarz Wojciech Jabłoński, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Przyjmując założenie, że skok z Grunwaldzkiego był sposobem na uczczenie nowego roku, to taka "zabawa" może się okazać bardzo kosztowna dla świętującego. Jeśli policja go namierzy, stanie przed sądem, a ten może go obciążyć kosztami akcji ratunkowej. Biorąc pod uwagę jej skalę, to będzie spora kwota.

To wszystko przy założeniu, że nikomu nic poważnego się nie stało. Takie wyczyny niestety często kończą się źle, a nawet tragicznie. Brawurze zazwyczaj sprzyja zbyt duża ilość alkoholu. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl